“25 Mayıs’ta, Mayıs Paktı ve Temel Kanun olmadan”

MyHoca

New member
25 Mayıs 1810'da halk, özgür olma ve bağımsızlığı yaratma düşüncesiyle “halk egemenliğini” kutlamak için Plaza de Mayo'da toplandı. Bugün, 214 yıl sonra ilerlemeye devam etmek ve “halkın iradesine” saygı duymak yerine grevlere, paktlara, Kongre'deki devamsızlıklara vb. geri döndük. “Sandıkta seçilen” hükümeti (beğensek de beğenmesek de) istikrarsızlaştırmaya veya devirmeye yönelik “mükemmel senkronize bir plan” olarak.

Yeni hükümet, onlarca yıllık istikrarsızlık ve belirsizliğin uysal “küçük kuzular” olarak geçip gittiği bir dönemde, değerlendirmek ve tedbirlerine rıza gösterip göstermemek için yalnızca 5 ay önce göreve başladı. Yasaları onaylamadan veya reddetmeden, açılışından sonraki çeşitli faktör veya olaylar nedeniyle (tatiller, turistik tatiller, tatiller, fuar ayı, seyahat, Kongre'de yetersayı eksikliği ve/veya oy değişiklikleri, aralarında pinpon oynanması) gözlenmektedir. Her iki Mecliste de Hükümet planını hayata geçiremiyor. 25 Mayıs'ta valilerle “Mayıs Paktı” planlandı, ancak Temel Kanun onaylanmadı ve 1810'da “tesadüfen” tüm vilayetler arasında bir “anlaşma” olmadı. ” ”, ülkemize “Río de la Plata'nın Birleşik Eyaletleri” deniyordu.

Marcos A. Machado / [email protected]

“Başkanım zaten balkonlarda dans etmiştik”

Başkandan nezaketini ve sevgili ülkesinin kendisine 4 yıl boyunca bahşettiği yetkiyi kendisinin seçilme amacı olmayan anlamsız müzik gösterilerinde ifşa etmemesini rica ediyorum. Zaten balkonlarda dans ediyorduk, başkanlar ve başkan yardımcıları gitar çalıyordu. Abdalá Bucaram'ın üzücü Ekvador örneğini istemiyorum.

Eğer politikanız ayarlamadan sonra işe yararsa, kutlamak için zamanınız olacaktır. Kemer sıkma da ahlaki olsun.

Gustavo Gil / [email protected]

Milei, kitapları ve “beklediğimiz gelecek”

Milei'nin kitabını okudum. Tarihteki büyük iktisatçılara çok fazla gönderme yapılıyor, iktisat eğitimi almayanların anlayamadığı pek çok matematiksel analiz var. Okuduğum yazarların altını çizerek, yanlarına fikrimi vererek etkileşime geçmeyi seviyorum. Bu durumda zaten 48. sayfada, neredeyse boş bir sayfa varken, en önemli doğal zenginliklere sahip ülkenin haritasını çizdim. Ve aklıma Başkan'a, 2031'de ikinci dönemin sonu için hayal ettiği ülkenin matrisini içeren yeni bir kitap yazmasını önermek geldi. Bu, beklenen GSYİH, otoyol planı, demiryolları ve gecekondu mahallelerinin demografik yer değiştirmesini içeriyor. – herkes için konut – tarımsal üretim – madencilik üretimi – balıkçılık – genel ihracat vb. uygun bir matriste. Hayal kuran Arjantin Milei'nin hayal gücünü ifade ediyor.

Uzun farları yakıyor ve çok arzuladığımız geleceği hayal ediyor. Bu yeni kitap biz Arjantinlilerin beklediği dozda umut olabilir.

Ricardo Olaviaga / [email protected]

Arjantin ile İspanya arasındaki ikili çatışma

İspanya ile yakın zamanda yaşanan ikili çatışma ve Malvinas Adaları konusunda bitmek bilmeyen çatışma göz önüne alındığında, savunma veya toparlanma yönündeki gerçek niyetin ne olduğunu keşfetmek ilginç olacaktır. Özellikle ülkenin, doğal çevremizin sürdürülebilirliği riski arttırdığı için. Sulak Alanlar kanunu her zaman bir kutunun içindedir. Chaco, Arjantin Denizi'ni etkileyecek dirençli sismik keşiflere olanak sağladığı gibi, gizli açıklıklara da olanak sağlıyor. Yasaklanmış bir böcek ilacıyla öldürülen bir akbaba daha. Ve dişbalığı suçunu da caydırıcı olmayan saçma sapan bir para cezasıyla kapattılar. Bir yandan egolar üzerinden kavga ederken, bir yandan da doğal mirasın eylem ya da ihmal yoluyla yok edilmesine göz yumuyorlar.

Daniela Oliveira / [email protected]

Uluslararası ilişkilerde Ay'ı isteyemezsiniz ya da bir metre toprak veremezsiniz. Ancak kararlılığa, diğerini kayıt altına almak, onu görünür kılmak ve onu sevgi ve cömertlikle dinlemek eşlik edebilir; bunun yerine nefret ve zulüm hakim olursa, artık Hobbes'un zamanı, herkesin herkese karşı savaşı.

Fernando Miranda / [email protected]