“Acaba yanılıyor muyum, yoksa çocuklar ilgilerini mi kaybettiler?”

MyHoca

New member
Yılın bu ilk yarısında kendimi öğrencileri evimde ağırlamaya adadım. Çoğuna hiperaktivite, dispersiyon, disleksi vb. tanısı konuyor.

Benim evimde hâlâ aynılar, hastalıklarıyla, güçleriyle, esniyorlar, hareket etmek istiyorlar, bir de yüksek sesle “sıkıldım” diyorlar.

Çok sayıda çocuğu olan bir sınıf öğretmeniydim ve öğretmenlik görevim için eğitildiğime inanıyorum. Ve acaba yanılıyor muyum, yoksa çocuklar gerçekten (gerçek) ilgilerini, öğrenme arzularını mı kaybettiler, öğretmenlere ve eğitimcilere sunduklarımız çekici değil mi ve onların arzularını sınırlıyor mu diye merak ediyorum.

Neden ilk etapta oyundan çıkmak istiyorlar? Zamanın geçmesine izin veriyorum, takip ediyorum, gözlerinin içine bakıyorum, sorularla doluyum. Hiçbir şey bilmediğimi biliyorum. Paket bundan hoşlanıyor gibi görünüyor.

Emi ayrılmak için paltosunu giymeden önce bana “Roberta, her şeyi biliyor musun?” diye sordu. Ben de Emi'ye hayır diye cevap veriyorum. Öğreniyorum.

Roberta Garibotti / [email protected]

“Herkes doların kontrolünün kendisinde olduğunu söyledi”

Tango, yirmi yılın hiçbir şey olmadığını söylüyor, ancak son yıllarda dolar, basit vatandaşların anlamadığı farklı nedenlerden ötürü, 2003'te ekstra resmi fiyat olan 3,36 dolardan 2014'te 8,50 doları aşarak 2024'te 1.500 dolara indi.

Ortada görevdeki tüm liderler, işi kontrol altına aldıklarını, günlük hayata hiçbir etkisinin olmadığını, suçun kötü adamlarda olduğunu (sandıklarından daha fazla olmalılar) söylüyorlar.

Mesele şu ki “dolara bahse giren kaybeder” söylemine devam ediyoruz, pesoya bahse girenleri, Arjantinli işçileri düşünmek istemiyorum.

Susana Mastronardi / [email protected]

Loan'un ortadan kaybolmasıyla ilgili bir şey daha

Kalbin, aklın görmezden geldiği sebepleri vardır. Tüm kalbimle şunu söylüyorum: Kredi, senin anısına ağladığımı gördükleri için utanmadığımı biliyor musun? Ama bunu muhtemelen bir daha asla mutlu bir doğum günü duyamayacağını düşündüğümde yapıyorum, kalbin bunu isteyecek. Lucía'nın, Nanci'nin ya da Tanrı'nın yolunuza koyduğu ilk öpücüğü dudaklarınızda hissettiğinizde göğsünüzde patlamak.

Ağlayışım, eskiden olduğun ve Tanrı korusun, hiçbir zaman olamayacağın şey için.

Acaba köpekler Loan'ın izinin portakal bahçesinde kaldığını gösteriyorsa nedeni ne olabilir?

Spekülasyon yapmak işe yaramaz, önemli olan nasıl, sonra neden ve hangi amaçla yapıldığıdır.

Abel Nicanor Cuyupari / [email protected] / SAN IGNACIO, SALTA İLİ.

Biden Trump'a karşı ve ABD'de iktidar mücadelesi

Mevcut ABD başkanı Joe Biden'ın, bugün 81 yaşında fiziksel ve sözlü olarak bunak ve dengesiz görünen 85 yaşına kadar yeni bir hükümet dönemi için aday olma ısrarı sadece kişisel bir heves mi?

Demokrat Parti'nin onu daha iyi bir projeksiyonla değiştirebilecek konumda olan bir avuç insanı yok mu?

Ya da düşünülebileceği gibi… “matris”, en azından şu ana kadar rakibiyle aynı yaş düşüş belirtilerini göstermeyen Trump'ın yeniden seçilmesine oy verdi mi? Şu andaki gibi son derece karmaşık bir jeopolitik bağlamda, gerçek güç faktörlerinin ABD başkanlık makamını şansa bırakacağına inanmak zor. Bundan önce, Cumhuriyetçilerin zaferini garanti altına almaktan ve onunla kaçınılmaz bir inatla yüzleşmekten daha iyi ne olabilir? zaten inkar edilemeyecek kadar beceriksiz bir insan. Yani Trump'ın zaferine katkıda bulunan oylanamaz bir Biden. Bunu öğrenmek çok fazla zaman almayacaktır. Belki de Rusya ile Ukrayna arasındaki ve İsrail ile İslami terörizm arasındaki savaşın geleceği, beklenen bir komplo düşüncesini kanıtlayacak veya çürütecektir.

Adrián Armando Klas / [email protected]

Çin'in Arjantin Denizi'ndeki yırtıcılığı

Vatan satılık değil diyerek elbiselerini yırtanların, Çin'in Arjantin Denizi'nde ve bir ölçüde de Patagonya'daki askeri üsleriyle yaptığı talan konusunda tek kelime etmemeleri dikkat çekiyor. Protestodan kaçınmak için “beyan edilmemiş katkılar” aldıklarına hiç şüphem yok.

Gustavo Gil / [email protected]

Bugün bizi barındıran Vatanla birleştiren futbol

Geçtiğimiz günlerde, sivillerin ve askerlerin tek bir açık mavi ve beyaz bayrakla birleştiği 9 Temmuz Bağımsızlık Günü geçit töreninde Vatan'a saygı duruşu gerçekleştirildi (versiyonlara göre Meryem Ana'nın mantosundan esinlenilmiştir). . ) kahramanlarımızın tarih boyunca taşıdığı, uzun yıllardır sokaklarda görülmemiş bir şey. Bugün, şüphesiz bizi sadece ülkede değil, dünyada da açık mavi ve beyaz sembolümüzle birleştiren yeni bir Arjantin futbol finaliyle karşı karşıyayız.

Tanrı, Arjantin halkının bu birliğinin, inancının, umudunun ve kardeşliğinin sadece futbolda değil, yeni, eşit ve adil bir Arjantin Vatanı arayışında nesiller boyunca sürmesini nasip etsin.

Marcos A. Machado / [email protected]

Chiqui Tapia'nın “secanuca”sı ile ilgili tartışma

Ateşli bir etkinliğe katılabilmek için, hatta AFA üyesi olarak daha da önemlisi, tutsak, hizmetkar ve itaatkar bir akrana ihtiyacınız var. “Sahanın içinde de dışında da bir takım var” Zekamızı kırmayın beyler, örnek olun.

Vicente A.Costa / [email protected]