“Ağlara entegre sağlık merkezleri olarak eczaneler”

MyHoca

New member
Erişilebilirliği en üst düzeye çıkarmaya, hastalıkların önlenmesine ve azaltılmasına odaklanarak sağlık konusunda eğitim ve bilgilendirme yapmak ne kadar önemli ve olumlu bir eylemdir. Eczacılar ve Arjantinlilerin, eczane içi, eczane dışı ve e-eczane olarak geliştirilebilecek Temel Sağlık Hizmetlerinde (PHC) farmasötik hizmetlerin sürekli olarak geliştirilmesine ve uygulanmasına ihtiyaçları vardır; PAHO/WHO belgesi “BBS'ye dayalı, toplum odaklı Farmasötik Hizmetler” ile uyumludur.

Eczacı tarafından geliştirilen ve sağlık planına dahil edilen bu süreçler, kaynaklar ve eylemler, bakıma, iyileştirmelere ve sağlık ihtiyaçlarına ve nüfusun yaşam kalitesine yanıt vermeye odaklanan sonuçlara ulaşılmasına olanak tanıdığından toplum sağlığını olumlu yönde etkiler.

Ağlara entegre edilmiş sağlık merkezleri olarak eczanelerin ve Arjantin'deki her mahallede ve kasabada, insanlara ve topluma yakın olarak hizmet ve yardım sağlamak için bulunan sağlık hizmetleri, toplum ve hastane eczacılarının birleştirici ve ayrılmaz rolünü vurgulamak önemlidir. ve hastalıkların önlenmesine odaklanan süreçler; sağlığın geliştirilmesi, izlenmesi ve iyileştirilmesi; ilaçların ve diğer sağlık ürünlerinin doğru ve güvenli kullanımı; terapötik tedavilere gözetim, destek ve bağlılık.

Damian Pablo Ballester / ECZACI MN 14.001 / [email protected]

İfade özgürlüğü ve 1670'den günümüze geçerliliği

Baruch Spinoza, 1670'de yazdığı Politik Teolojik İnceleme ile ve John Locke, 1688 Görkemli İngiliz Devrimi'ne yol açan yazılarıyla, her Toplumda ifade, fikir ve düşünce özgürlüğünün gerekliliğini vurgulamaktadır.

21. yüzyılda bu temel özgürlüklere karşı çıkanlar, 20. yüzyılda Franco, Hitler, Mussolini ve Stalin'in önderlik ettiği rejimlerde bu özgürlüklerin sona erdiğini hatırlıyorlar.

Fernando Miranda / [email protected]

“Ülkede Peronizm yeniden kazanırsa…”

Milei ile yardımcısı Villaruel arasındaki diyalektik çatışmalar, biçimler veya siyasi konumlar her gün ortaya çıkıyor (gerçek veya varsayılan); ve ayrıca PRO'nun kurucusu Macri ile Güvenlik Bakanı Bullrich arasında. Bu dört kişi, seçmenlerinin 2025'teki parlamento seçimlerini ve 2027'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmayı arzuladığını anlamalıdır; bunu yalnızca yapısal değişikliklerle ilerlemeye imkan verecek parlamento çoğunluğunu elde etmek için değil, aynı zamanda şu anda Buenos eyaletinde saklanan Peronizm'i kesin olarak yok etmek için de istiyorlar. Aires. Çok büyük bir avantaja sahipler. 21. yüzyılın dörtte biri geçti, yapay zeka çağında Peronizm, Perón ve Evita'nın 80 yıl önce hediye ettiği futbol topları ve bisikletlerin özlemini sürdürüyor ve hiçbir zaman başaramasalar da tek ayrıcalıklı kişinin çocuklar olduğunu ilan ediyor. onları besle.

Buenos Aires sakinlerinin hayatlarını her geçen gün daha da kötüleştiren Kicillof'un paha biçilmez işbirliği de var. Başarının tek formülü var; PRO ve LLA'nın bir cephe biçimini benimsemesi, koalisyon, füzyon ya da en etkili olduğuna inandıkları şey.

Seçim zaferinin yankı uyandırıcı ve kesin olması için koşullar mevcut. Eğer Peronizm yeniden iktidara gelseydi dünyanın en geri ülkesi olmaktan bir adım uzakta olurduk.

Gabriel Varela / [email protected]

Restoranlarda “zorunlu” bahşiş hakkında daha fazla bilgi

Restoran sahipleri, çalışanlarının ödediklerinden daha fazlasını kazanmalarını istiyorsa, bahşişlere katılmıyorum.

Bunu kendimiz yapmak zorunda değiliz. Eğer bunu kendi özgür irademizle yapmak istiyorsak, bu bir şey; ben zaten ücretsiz olmayan ve oldukça pahalı bir hizmetin parasını ödüyorum.

Zturzenegger aynı şeyi servis istasyonlarına da dayatmak istiyor. Bu kriterle, polis olarak bir kişinin karşıdan karşıya geçmesine yardım edersem bahşiş isterim; bir kişinin inmesine yardım ederse otobüs şoförü de; manav da malını çantama koyduğu için; Banka bize bozuk para verirse aynı şey olur.

Miami’de yüzde 10 ya da yüzde 20’yi bırakmak isterseniz taksilerde var, aslında ben yapmadım, taksi şoförü bagajı açtı ve bana “valizleri yere koy” dedi. Ne olacak, garsonlar yemeğimizi tabaksız masaya mı bırakıyor? Lütfen maaş alın, işverenler ilgilensin.

Guillermo Gomez / [email protected]

Fransa'dan Arjantinli oyunculara şikayet

Kısa bir süre önce Paris'in, Muhammed'i hicveden ve bugün pek çok kişinin inandığı dinle alay ettiği için terör saldırısına maruz kalan bir Fransız dergisini savunan “Je suis Charlie” yazan pankartlarla dolu protestocularla dolu olduğunu hatırlıyorum. Fransa.

Fransa, Avrupa merkezciliğini ifade etmekten asla yorulmayan bir futbolcuya saygı duyuyor (Avrupa takımları Güney Amerika takımlarından daha iyi, Avrupa Şampiyonası Dünya Kupası'ndan daha önemli).

Enzo Fernández, kıyafetlerini yırtmak ve Arjantinli oyuncuları ırkçı olmakla suçlayıp ceza istemek için mükemmel bir bahaneydi. Fransız kaleci, “Özür dilemek yeterli değil” dedi. Bugün Fransa'nın bir hükümeti yok. Sağdan mı, soldan mı, merkezden mi olduğunu bilmiyor. Ama ırkçılık dersleri veriyor. Afrika kökenli futbolcular kendilerini sömürgeleştiren ülkenin milli takımında oynuyorlar.

Ülkemizde saha tezahüratları homofobik, ırkçı ve şiddet içeriyor. Ama hiçbir Avrupa ülkesinin bize ırkçılık dersi vermesine ihtiyacımız yok. Enzo Fernández gibi Avrupalılar da yalnızca tarihleri boyunca işlenen zulümler için değil, günümüzde hüküm süren yabancı düşmanlığı için de (Brexit, Fransa'da aşırı sağın %34'ü, göçe ve turizme karşı gösteriler vb.) özür dilemeye başlayabilirler. Belki de “ilk taşı günahsız olanın atması” daha iyi olurdu.

Veronica Viyola / [email protected]