“Başkanım, iyi insanlar sizi bekliyor…”

MyHoca

New member
Cumhurbaşkanlığı kampanyası boyunca, başkalarına ve ülkeye saygı çerçevesinde her gün işe giden, iş açan veya iş sağlayan “iyi insanlardan” bahsettiğini duydum. Kısacası ülkeyi harekete geçiren, eğitimin yanı sıra çalışmanın da tek çıkış yolu olduğunu bilen insanlar. Aynı iyi insanlar her zaman ülkemizin en büyük kötülüğünün, sizin defalarca dürüst insanların çalışmalarının hırsızları olarak etiketlediğiniz siyasi sınıf olduğunu düşündüler. Ülkeyi hareket ettirenlerin sırtlarındaki tüm bu yük, Devleti her zaman manipülasyon ve israfın gündem olduğu kasa haline getirenler tarafından ödenecekti. Ve iyi insanlar birisinin, belki de siyaset dışından birinin, onları kurtarmaya geldiğini hissettiler.

100 günden fazla bir süre geçti Başkan ve bugün bu iyi insanlar, siyasetin daha önceki ayrıcalıklardan nasıl yararlanmaya devam ettiğini ve bu ayarlamanın fahiş artışlarla (yakıt, ulaşım, hizmetler) seçmenlerin sırtına düştüğünü görmeye devam ediyor; biz de aynı insanların bunu yapmasını bekliyoruz. Etrafınızdaki her şey bunu yapmanızı engelliyorken ürünlerinizin fiyatlarını düşürün. Her süreç zaman alır ama eğitim gibi açlık ve yoksulluk da her zaman acildir. Her şey siyasetçinin, iyi insanın, emeklinin, iş adamının aynı torbaya konulduğu bir acil durum modeli çerçevesinde çerçeveleniyor… Hiçbir ayrım yapılmadı ve hepimiz partinin parasını ödedik. Güney Amerika'nın en ucuz ülkesiyken, turizm için bile gidilmez bir yer haline geldik; Kırmızı sayıların rengi değişmek zorunda kaldı ve iyi insanlar yardım ediyor.

Sayın Başkan, bir Arjantinli olarak güçlü olmak isteyip istemediğimi gerçekten bilmiyorum; ödenmesi imkansız vergilerin olduğu bir festivalin olmadığı küçük ve etkili bir devletle yetiniyorum. Excel'de yakalanamayan acil şeyler vardır, yoksulluk ve açlık silinmesi gereken sütunlardır. Bu, ona oy veren ve hâlâ gerçek değişimi umut eden biri tarafından yazılmıştır.

José Traverso [email protected]

Ceza cümlelerindeki “dersleri” sorgulayın

Enrique Pinti'nin dediği gibi ideolojiler ideallerin fahişe kızlarıdır. Fikirler değişir ama idealler değişmez. Cezai mahkumiyetin tamamlayıcısı olarak bir kişiyi bir konuda ders almaya zorlamak beyin yıkamadan başka bir şey değildir. Bu, yakın zamanda manastırdaki rahibelere tacizde bulunmaktan suçlu bulunan rahibin davasıdır.

Suçlu, ceza hukuku veya meslek etiğine ilişkin bir kılavuz okumakla suç işlemekten vazgeçmez. Yazarı bilinmeyen, popülist bir doktrine uyan ve herhangi bir yetkili otorite tarafından (eğer varsa) hiçbir zaman incelenmeyen bir matrise sahip bu “kurslar”, hiçbir yargıcın veya politikacının müdahale etmemesi gereken insanın iç forumuna aykırıdır. Ceza Kanununun cezaları hapis, para cezası veya diskalifiyedir. Hakimlerin uyması gereken şey budur. Ceza icat etmek, kimin görevde olduğuna bağlı olarak, telkin edici ve elverişli bir adaletten söz eder.

Gustavo Gil [email protected]

Enflasyonu kim körüklüyor ve insanları batırıyor?

Bir sürü hırsız. Çok ikiyüzlü. Çok fazla etkisizlik. Bunca yıldır bu kadar çok çöküş ve yolsuzluk görmekten yorulduk. Devlette sonsuz çabaları olan, güçlü ve işlevsel, varlıklı politikacılar ve birçok iş adamı gibi yoksulluktan kaçan milyoner sendikacılar, hepsi bu korkunç enflasyonu uğursuz bir alaycılıkla destekliyorlar. Neredeyse hepsi aynı, neredeyse hepsi aynı hırsız. Yoksul işçiler, giderek daha da yoksullaşan, satın alma gücü olmayan ve sıkıntı içinde olan işçiler bizim gerçeğimizdir. Bu adaletsizliği daha sert bir şekilde Hükümetten ve mutlaka bağımsızlıkla, çok daha sert bir şekilde Haberten değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Antonio Britti [email protected]

Orkestra ile ülke arasındaki benzetme

Paralellik açısından “topluluk” olarak da adlandırılan her orkestrada, her enstrüman kendi oyununa katılır. Örneğin kemanlar, saksafonların kendilerine girdi vermesini bekler ve rüzgarların ezici gücünü sakinleştirmelerine izin verir. Yönetmen (“başkan”), genellikle kalın ve anarşik saçlarıyla, belki de kendisi için personele bir düzenleme damgası vurmanın kendisini temizlemekten daha acil olduğu için ihmal edilir, sopasını (“emir”) bir emir haline dönüştürür. müttefik. Seyircilerden sevinç yayılınca, bilet gişesinden geçen ve ücretle karşılaşanların ödemesine alkışlar eşlik ediyor. Dolandırıcılık hüküm sürdüğünde yuhalama da bununla bağlantılıdır.

Kısaca oy verme ve buna göre gösteri yapma eylemine (elbette ücretsiz) bir benzetme. Bir ülkedeki resitaller gibi faaliyetler benzerdir. Uyumlu veya uyumsuz olabilirler. Ama her zaman temel nitelikleriyle: Dayanışma ve koro halinde kendini ifade etme isteği. Tercih edilen adaylar için piyano, çello veya gitar (“vatandaşlar”) seçme özgürlüğü ile.

Tiyatro, bir ulusun kapsamı gibi, neredeyse her zaman boş koltukları gösterir. Bazıları, sıradan seyirciler gibi kayıtsız, onları meşgul etmekle yetiniyorlar. Büyük konsere katkıda bulunma isteği olmadan. Ancak diğerleri masalara girmeyi arzuluyor. Armonileri dağıtmaya ve unutulmaz bir şarkı yakalamaya istekli. İz bıraksın ve yeni ve daha iyi bir şeyin ana hatlarını çizsin.

Alejandro De Muro [email protected]

Başkandan kültürü korumasını istedi

Ben 35 yıldır bu işi yapan bir yazarım. Başkan Milei'nin kültür konusunda neler yaptığını nasıl görebilirim? Onu yok ediyor. Harcamaların azaltılması gerektiğini çok iyi anlıyorum ama kültürle değil. Sayın Başkan, sizden bu konuyu düşünmenizi rica ediyorum. Kültür her insan için hayati öneme sahiptir. Bu bölgede kesinti yapmamanızı rica ediyorum. Bunu anlamalısınız, çünkü saatler öncesine kadar sanat dallarından birinde çalışan biriyle romantik bir ilişkiniz vardı. Kültürümüze sahip çıkın lütfen.

Juan Carlos Federico Gregorini [email protected]