“Biz emekliler greve gidemeyiz, sesimiz zayıf”

MyHoca

New member
Yaşlı yetişkinlere sahip ön ödemeli şirketlerin başına gelebilecek en iyi şey bizim ölmemizdir. Yaşa özel çalışmalar yapma zorunluluğundan kurtulacaklar ve eğer ödemeyi başarabilirsek çok yüksek ilaçların ödemesine %40 oranında katılacaklar.

Bu sızlanan beyler, benim durumumda 41 yıl boyunca katkıda bulunduğumuz çok uzun süreyi özlüyorlar ve geçmişte canımızı sıkan tek şey, onların faydalarını belki arada sırada basit bir kan testi için kullanmaktı.

İnsani kalpli bir dahinin aklına (bu kelime tamamen geçerliliğini yitirdi), örneğin yardımın kullanılmadığı ayların bir sonraki ücret üzerinden indirimle ödüllendirileceği geldi mi? Evet, 89 yaşıma rağmen hala Üç Akil Adam'a inanıyorum.

Bu ay Accord Salud'umla kazandığım piyangoda %45'lik bir artış oldu. Ve Aralık 2023'ten itibaren %345 (38.625 Dolardan 133.330 Dolara). Ancak 2023 yılı boyunca onları yalnızca iki kan testi, dört antidiyabetik reçete ve bir Holter ile rahatsız ettim.

Emekli olduğum dikkate alınır; Şimdi, yıl boyunca zamanında ödediğim her şey bu rahatsızlıkları fazlasıyla karşılamıyor mu?

Öyle görünüyor ki zinciri serbest bırakarak serbest piyasanın ne olduğunu yanlış anladılar.

Biz emekliler greve gidemiyoruz ve belki de yaşımız nedeniyle sesimiz o kadar zayıf ki sağır kulaklara ulaşamıyor. Ve Azrail bizi affetmeye devam ediyor: kusura bakmayın beyler.

Hector Cuadrado / ESKİ DOKTOR / [email protected]

Emeklilerin sesleri, şikâyetleri ve bekleyişleri

Popülist hükümet sisteminden liberal hükümet sistemine geçtik ama hiçbir şey değişmedi. Bir yıl içinde emekliliğimizin %47'sini kaybettiğimizi tahmin ediyorlar. Kampanyaları sırasında “yaşlılarımıza göz kulak olma” sözü veren birçok siyasi parti kabul edildi. Boş vaat. Grevleri, gözcüleri, ortak eylemleri vs. organize edebilecek bir sendikamız olmadığı için “yetkililer” de ilgilenmiyor.

Emekliler dışlanmış durumda. Dikkat Edilmesi Gerekenler: Emeklilik Varlıklarının/ANSeS'in hesaplanması: emeklilik talebinde bulunan herkes bunu hesaplayabilmelidir. Ülkemizde ise durum daha da karmaşıktır. Ayarlar: anlaşılmaz güncelleme formülleri kullanın. Uygulanması gereken tek endeks TÜFE enflasyon yüzdesi ve aylıktır. Ayrıcalıklı emeklilikler: Kategori 1, 2 ve 3 emekliler var mı? Kabul edilen kriter nedir? Onlar bir “emeklilik kastının” parçası değiller mi? FGS: Emeklilerin katkılarından oluşur. ANSeS'e aittir ve Hükümetin herhangi bir müdahalesi olmamalıdır.

Rodolfo O. Raupach / [email protected]

Geçen gün bir televizyon röportajında Ekonomi Bakanı, ön ödemelerdeki artışların aşırı (“yeniden yüksek” dedi), orantısız olduğunu itiraf etti.

Bu ön ödemeli şirketlerin yöneticilerinden birinin kesin bir açıklama yapması ilginç olurdu. Ya da bakanın niteleyici kullanmanın dışında bir şeyler yaptığını. Bunun kartelleşme olduğu açıkça görülüyor. Gördüğüm ve gördüğüm ilgiden şikayetçi değilim. Evet, piyasanın gizli elinden korkuyorum. Cumhurbaşkanı, bakanın aracılığı ile öfkesini burada da kullanabilir. Yıllarca emek veren emekliler gibi kendini savunamayanlara duyulan öfke.

Yoksa öfke seçici ve siyasi hesaplara göre mi hareket ediyor?

Nestor A.Corona / [email protected]

15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Clarín, “ANSeS, Haberin kararına göre aylık maaşımı yeniden ayarlamıyor” başlığıyla gönderdiğim bir mektubu yayınladı. Bu mektubun yayınlanması sayesinde bazı ANSeS yetkililerinin bunu okuduğuna ve beş ay sonra ikna oldum. , Geçen Aralık ayında “ANSeS'im” sayfasına gittim, aylık kredimi yeniden ayarlayıp güncellediklerini öğrendim ama hayır, yalan haberdi, o sayfanın basılı bir kopyası bende var; Alsina Caddesi 250 numaradaki ANSeS ofislerine gittim ve bana geriye dönüklük ve aylık kredi hesaplamasında hata olduğunu, sonuç için 2 ila 5 ay beklemem gerektiğini söylediler.

Kişisel olarak geriye dönük bir beklentim yok, asıl istediğim aylık varlıklarımın bugünkü değerine güncellenmesi.

Şu anda mahkeme kararına göre çok daha düşük bir fiyatla ücret alıyorum.

Alberto Martin / [email protected]

ANSeS'in genel müdürü (Hükümetin 274/24 sayılı kararnameyle verilen %12,5'in ötesinde tazminat ödememe yönündeki kesin kararını desteklemek için) emekliliklerin değerlerini koruması gerektiğini, “hareketlilik”in bunun için olduğunu savundu. Kazansınlar, kaybetsinler diye değil, gerçek değerlerini korusunlar diye. Onunla yeniden oluşturulmamalıdır.

Elbette bu sonuca varmak için “yeniden düzenleme yapılması gerekiyorsa” bunun, varlıkların kaybına veya bozulmasına neden olan dönemin spesifik olarak yeniden düzenlenmesiyle yapılması gerektiğini savundu. Ancak yeniden düzenlenecek sürenin yüzde 20'den fazla zarara yol açması halinde emekliliklere yalnızca kararnamede belirtilen yüzde 12,5 oranında tazminat ödenecek. Bu yüzden?

Mantığını nasıl anlayacaksın, De los Heros? Kahramanların mı yoksa Hataların mı olacağını söylüyorum.

Mariano Aldao / [email protected]

ANSES emekli maaşlarının Ocak 2024 taksitleri ayın 1'inden itibaren hak sahiplerinin kullanımına sunuldu ve asıl kötü haber ise asgari emekli maaşı emeklilerinin aldığı 15.000 dolarlık PAMI Gıda Yardımı'nın gıda paketinin yerini almasıydı.

Son Hükümetin 2023 yılının son döneminde ödediği ve iptal edileceği yönündeki ikramiyeler hakkında medyada çokça mürekkep yayıldı, ancak bu yönetimin en yoksul kesimlere gıda yardımını da kaldırmak gibi onursuz bir karar alması, asıl mesele bu. kabul edilemez olduğu herkesçe açıktır.

Siyaset bir şeylerin adını değiştirmekte çok iyidir. Sosyal Kalkınma Bakanlığı'na artık “İnsan Sermayesi” deniyor. Merak ediyorum: Anne babalarımız, büyükanne ve büyükbabalarımız gibi en değerli İnsan Sermayemizi açlığa mahkûm etmek (Sözlükten: yiyecek kıtlığından kaynaklanan aşırı zayıflık) uygun mudur?

Sayın Başkan, “Cennetin Güçlerine” sürekli çağrınızın, sevgili yaşlılarımızın yiyeceklerini almak gibi alçakça bir meydan okumada size eşlik edeceğine inanmıyorum.

Fernando Yazı Tipi / [email protected]