“Bu bir öğretim grevi değil, Kamyoncuların grevi”

MyHoca

New member
Dün tam saat 7'de Salı dersimi vermek için UBA genel merkezine gittim, ne yazık ki kapı kapalı olduğu için bunu yapamadım. Bir gün önce öğrencilerimi, bugünkü ve yarınki grevin öğretimle ilgili olmadığı, CGT'ye bağlı sendikalar tarafından gerçekleştirildiği, ancak birilerinin çalışma hakkımızı garanti altına almak için genel merkezi bize açacağı için derslerimiz olacağı konusunda uyarmıştım. , öğret ve öğren. Durum böyle değildi.

Yani bu bir grev değil, bir grevdir. Bu bir grev değil, Trucker tarzı bir abluka. Ve en kötüsü, bir devlet üniversitesine hiç ayak basmamış bazı kişilerin (Bay Moyano gibi), devlet üniversitesi adına bizi engelleme hakkını iddia ederek, bizlerin çalışma ve eğitim verme hakkımızı ihlal etmesidir. devlet üniversitesinden.

Benim durumumda, UBA benim mezun olduğum okul: UBA'ya 18 yaşında girdim (o zamanlar Marcelo T.'de), Puan'la mezun oldum ve ardından yine Puan'da iki yüksek lisans yaptım. Ben gerçek bir puanlayıcıyım. Şu anda UBA – Ekonomi'de Metodoloji alanında doçent olarak çalışıyorum.

Paradoksal olarak, ilk yıllarımı sayısız öğretmenlik grevine maruz kalan Alfonsín'in döneminde okudum. Ama ders kaçırdığımı hatırlamıyorum. Grevler olduğunda öğretmenler bizi yakındaki bir barda derse davet etti.

Özellikle Fransızca dersim olduğu bir gün grevi hatırlıyorum. Hepimiz giriş salonunda toplanmıştık. Öfkeli öğretmen, 20 yıllık öğretmenliği boyunca başına böyle bir şeyin hiç gelmediğini söyledi. Ve o zamanı hatırlıyorum çünkü eski asansörler boş et suyu kutuları gibi tuhaf çöplerle doluydu.

Buenos Aires İstasyonu'nun yeni Genel Merkezi'nde etrafta bar yok, dolayısıyla kapıyı bize açmazlarsa ders yapmamızı yasaklıyorlar.

Claudia Sanese / FELSEFE PROFESÖRÜ, UBA, 1996 / UYGULAMALI ETİK YÜKSEK LİSESİ, UBA, 2007 / FELSEFE DOKTORU, UBA, 2012 / [email protected]

Temeller Yasası, Arjantin Havayolları ve senatörler

Aerolíneas Arjantin'in özelleştirilmesinin Temel Yasa kapsamı dışında tutulması olasılığını öğrendiğimde, aklıma yalnızca Başkan'ın kast olarak adlandırdığı şeyin yeni bir zaferi geldi.

Önemli sayıda senatörün bu sahte vatanseverliği, ülkenin içinde bulunduğu dramatik ekonomik durumu umursamadıklarını, yılda 400 ila 700 milyon doları israf etmeye devam ettiklerini gösteriyor. Bölgedeki çoğu ülkenin bayraklı havayolları bulunmuyor ve itibarını kaybetmemiş durumda. Avrupa Birliği, bayrak havayollarının varlığı için onlara sübvansiyon verilmemesini şart koşmuştur. Aerolíneas Arjantin'in mevcut şartlarda fazlaya sahip olması imkansız; siyasetçileri ve dostları aşırı büyük bir yapıya yerleştirmenin tam bir avlanma alanı. Çalışanların çalışma koşulları son derece faydalıdır; bölgesel havayolları ortalamasının çok üzerindedir. Özel şirketlerin ilgilenmediği kârsız rotaları kapsadığı iddiası bir yanılgıdır, çünkü kârsız rotalardaki satılmayan koltukların 5 yıl süreyle sübvanse edilmesi yeterli olacaktır.

Bu durum karşısında masum ya da cahil senatörler yoktur, sorumsuzdurlar ve bulundukları makama layık değildirler.

Alfredo Tolchinsky / [email protected]

Haberle ilgili hepimizin kendimize sorduğu soru

Ülkemizin içinde bulunduğu bunca karmaşa içinde hepimizin kendimize sorduğu bir soru var, Haber neden bu kadar uzun sürede karar veriyor ve bu gerçekleştiğinde normalde büyük çoğunluğu memnuniyetsiz bırakıyor, hemen hakimin yolsuzluk yaptığı yorumu ortaya çıkıyor. .

Şimdi burada eski popüler atasözünü uygulamamız gerekiyor: “Domuzun hatası değil, onu besleyenin hatasıdır.”

Yargıçların davayı “hazırladığı” davalar olduğu doğru olsa da, bunun nedeni çoğu kuralda, onları “yaratanların” kimler olduğuna dair akıl yürütmemiz gerektiğidir. Ulus, her bir normun tartışılmasını teşvik eden ve suçluya fayda sağlayacak bir dizi boşluk içeren bir sistem tarafından yönetilmeye devam ettiği sürece, her birimiz cezanın sapkın bir suç için fazla hafif olduğunu anladığımızda, bu da Sağduyu büyüteci altında bu durum toplumun düşük güvenilirlik ve kabul yüzdesini haklı çıkarıyor, çünkü çoğu durumda mağdurların psikolojik hasarı dikkate alınmıyor, hatta aslında uzun sürecek örtülü şiddeti gören reşit olmayanlar olsa bile Uzun yıllar boyunca ya da ömür boyu, yasa koyucular diyetlerini artırdıkları zamanki gibi adil bir yasa yazmakta da hızlı davransalardı daha güvenli yaşardık.

En azından herhangi bir çocuğa evcil hayvanlarının ne zaman yetişkin olduğunu düşündüklerinde bilip bilmediklerini sorabilirler, hepimiz biliyoruz ki ne zaman bebek sahibi olabilirler, çünkü “ayrıcalıklı”lar bir insanın ne zaman hamile kalabileceğini bilmiyorlar (yetişkin) ).

Julio Francisco Cóseres / [email protected]

Ön ödemeli ödemelerdeki artış tartışması devam ediyor

Ön ödemeli faturalar konusunda hükümet, zamların iade edilmesi için baskı yapıyor ve falan filan. Faturasız çalışanım temmuz ayında bir zam daha geleceğini söyledi ama ben o kadar hissetmeyeceğim çünkü 12 taksitle gösterişli ödediğim parayla beni tanıyacaklar.

Emeklilikler: PRO'yu rahatsız ediyor ve iç tartışmalarını yeniden alevlendiriyor, peki ya emekliler? Ekonomik toparlanma, “Hükümet veri göstermeye çıktı”; gayrimenkul faaliyeti, sanayi, dış ticaret ve para kimin cebinde. Insaurralde ve Espinoza, “peki, teşekkür ederim.” Yiyecek dağıtımı, “iyi teşekkürler.” Arjantinliler azdır; Belliboni, Lázaro Báez, De la Torre kardeşler, Alberto Fernández, biz katkıda bulunanlar dışında tüm Kongre.

Arjantin araftan geçmeyecek, doğrudan cehenneme gidecek.

Horacio A.Gabrielli / [email protected]

Putin'in tehditleri ve yanlış hesapları

Putin, Nagazaki ve Hiroşima'nınkinden üç kat daha büyük bir nükleer potansiyeli tehdit ediyor.

Tehditlerinde hesaba katmadığı şey ise bugüne kadar bu miktarın binlerle çarpılması gerektiğidir. Sadece bir bomba kullanılsaydı, cehenneme girmeden önce düşünmenize bile gerek kalmayacak her şey birkaç saniye içinde gerçekleşirdi.

Olası tüm simülasyonlar hâlâ herkesin kaybetmesiyle sonuçlanıyor, kazanan yok.

Juan Arturo Murrie /[email protected]