“CCK'nın adını Ulusal Tango Müzesi olarak değiştirin”

MyHoca

New member
Bugünlerde Kirchner Kültür Merkezi'nin (CCK) isminin değiştirilmesi yönünde çeşitli girişimler tartışılıyor.

Ancak Norbert Maillart'ın Beaux Arts geleneğinde tasarladığı, şehrin ilk büyük kamu binası olan eski Merkez Postane'nin anıtsal binasına aşkın bir işlev verme ihtiyacı düşünülmedi.

Dolayısıyla bu, hiç şüphesiz, hayal gücüne hitap eden belediye ve ulusal otoriteler için bu alanı Ulusal Tango Müzesi'nin oluşturulmasına tahsis etmek için büyük bir fırsat olacaktır.

Buenos Aires'in beşiği tanınmasına rağmen şehrin ve ülkenin sınırlarını aşarak Arjantin kültürünün değerli bir temsilcisi haline gelen asırdan fazla bir müzik türü.

Günlük dilimizin tonuna ve diksiyonuna da katkıda bulunan yaratıcılarının ve icracılarının eserlerini kutlamak toplumumuzun bir borcudur.

Aynı şekilde müze, tangoyla ilgili diğer disiplinlerin katkıda bulunduğu her şeyin barındırılacağı ideal bir alan olacaktır.

Stephen Moore / [email protected]

Sonunda Mahkeme bir kadının huzurunda kalmadı

Son olarak Hükümet, Ariel Lijo ve Manuel García Mansilla'nın Yüksek Haber Divanı'na adaylığını resmileştirdi.

Hükümet kastla, yolsuzlukla ve ülkeye bu kadar zarar verenlerin cezasız kalmasıyla mücadele etme sözü verdi. Ancak yine de bağımsız, dürüst, dürüst, dürüst, cesur ve yetenekli bir yargıcı seçmek yerine Lijo'yu atadı.

Lijo'nun, Nolasco'dan Elena Highton'un boşluğunu doldurmaya geleceğini anlıyorum.

Manuel García Mansilla gibi bağımsız ve dürüst bir yargıcın atanması iyi olmaz mıydı, dürüst, dürüst, bağımsız?

Kadınların adaletteki varlığı onları insanileştiriyor. Haber olmadan Arjantinliler için ne barış ne de gelecek olacaktır Sayın Başkan Javier Milei.

Mercedes Moreno Klappenbach / [email protected]

Milei “dili” nedeniyle gazeteciliği sorguluyor

Latin Amerika'da demokrasi uygulanamıyor çünkü ne evimizde, ne işyerimizde, ne sokakta, ne de kulüpte “demokrat değiliz”. Liderliğin “damgası” altında eğitiliyoruz ve arzuladığımız veya umduğumuz şey de budur. Gerçeği ve gerçekliği bize uygun olana uyarlama eğilimindeyiz.

Bugün gazetecilik, Cumhurbaşkanı'nın dilinden şikayetçi, onu otoriter olmakla suçluyor ama ben soruyorum: Gazetecinin görüşü demokratik mi? Mesajınız etik mi? Yasanın kendisine sunduğu özgürlüğü “kötüye kullanmıyor mu”? Yaptırımların olmaması nedeniyle mesajınız “cezasızlıkla” korunmuyor mu?

Sınırları koyan, kelimenin kötüye kullanılmasını düzenleyen bir Etik Kuralları'nın olması gerekmez mi? Çünkü pratik yapmadıklarında ölçülü olmak gerekir. Bunu safsata ve dil hileleri arasında çok zarif bir şekilde gizlemeyi biliyorlar ama bu samimi mi? Söylenen, yazılan, yayınlanan fikirlerin kötüye kullanılmasına karşı beni (veya herhangi birini) kim savunur? Toplumumuzun bu öğelerinde adalet adil midir? O bir destekçi mi? Gazetecilerin hepsi tanınmış değildir ama bazıları vardır; Bunlar her zaman “zarf” değildir, ancak genellikle “zarf” yerine kullanılan birçok başka kural veya iyilik türü vardır.

Ricardo Blaksley Bazterrica / [email protected]

Milei, yaptığının sonuç verip vermeyeceğini bilmeden atı konusunda oldukça kibirlidir. Kendini herkesin karşısına koyamazsın. Daha düşünceli olmalı, eleştirilerden ders almalı ve aynı fikirde olmayanlara kızmamalısınız. Seçimlerden önce onu eleştirdiler ve kirli oynadılar, bu her zaman olur ama o bunu kişisel olarak algılıyor ve başkan olmak büyük bir sorumluluk ve kendisine oy vermeyenlerin eleştirilerine katlanmak zorunda. Ancak bu durumun değişmesi gerekiyor, çünkü sinirler kızışıyor ve ona oy veren çoğunluğun başka bir tarafa geçmesin diye.

Dünya onun davranışlarını izliyor ve analiz ediyor ve tarihteki en büyük düzenlemeyi yapmış olması onun Mesih olduğu anlamına gelmiyor. Sonuçları öğrenmek için hala uzun bir yol var, umalım ki iyi olsun.

Arturo Neuberger / [email protected]

“Argentum'un bizden çalınıp çalınmadığını” merak ediyor.

Başkan ve yardımcıları Arjantin'de “para yok”, devletin parası bitti derken, bu kelimenin tam olarak gümüş anlamına gelen Latince “argentum” kelimesinden türediğini hatırlayacaklar mı?

Bu kıyılara gelen ilk İspanyol kaşiflere, Río de la Plata boyunca gümüş açısından zengin bir bölgenin olduğu söylenmiş ve oraya bu ismi vermişler. Arjantin'de para olmadığı yalan.

Peki halkın büyük çoğunluğu yoksulluğa batmaya ve batmaya devam ederken Merkez Bankası neden bu kadar dolar alabiliyor? Arjantin'de para var. Sorun şu ki, bunu nasıl dağıtacaklarını hiçbir zaman bilmiyorlar; sağlığa, okullara ve güvenliğe hiçbir zaman doğru yatırım yapmamışlar. Sorun şu ki o para bizden çalındı.

Luis P. Richelme / [email protected]

Cumhurbaşkanına mektup gönderdi ve kendisine işlem verildiğini söyledi

Binlerce çocuğu ve yasal olarak ebeveynlerini duygusal olarak etkileyen asılsız şikayetlerle ilgili aile mahkemelerinin yetersizliğinin ve önyargısının ciddiyetini anlatan ve bunu kamuoyuna duyurmasını isteyen bir mektubu Başkan'a gönderdikten yedi gün sonra, kişiselleştirilmiş bir yanıt aldım: Açılarak Haber Bakanlığına teslim edildi.

Normal olması gerekeni vurgulamamız şaşırtıcı. Yetkililerin yaptığı gibi biz de bunları yapmalıyız, bu normaldir ama güzel bir örnek olarak belirtmekte fayda var.

Horacio Fiorda / [email protected]