“Çocukların okuma ve yazmayı sevmesi gerekiyor”

MyHoca

New member
Kalkın, dişlerinizi fırçalayın, yeni bir güne başlayın. Her şeyi deniyorum ama beni rahatsız eden düşüncelerden kurtulmanın bir yolunu göremiyorum. Yaşam boyu öğretmen olarak işime bağlı kişisel girişimciliği sürdürüyorum. Bu beni memnun ediyor ve nasıl yapılacağını bildiğim şey bu.

Çocuklara okuma yazmayı sevdirmek için sürpriz yapmak gerekiyor, ben onları hazırlamaya, heyecanlandırmaya adadım, evimde bekliyorum, teşvik ediyorum. Müşteri eksikliğim yok ama yeterli değil. Arzular sulandırılmıştır: teknoloji bir cesuru öldürür, bu durumda o bir çırak olacaktır.

Kişisel kütüphanemde birbirinden güzel kitaplar olmasına rağmen hiçbir şey onların gözlerini kamaştırmıyor gibi görünüyor. Onların sözlerini çalıyorum, renkli dünyalarına giriyorum ve tablet artık daha zengin, daha hızlı, her şeyi çözüyor.

Bugün oyuncak sektörünün mini silikon bebekleri icat ettiğini, elinize sığdığını ve gerçeği simüle ettiğini öğrendim. Öğrencim Oli, riskli cep telefonumu kullanarak bunları bana gösterdi: “Bakın efendim, bunu doğum günüm için istemiştim.” Olivia gittiğinde geriye sonsuz bir alan kalır. Bu kızın hayatında faydalı olduğu için hayata teşekkür ediyorum. Varlığıma anlam katıyor. O gittiğinde hâlâ çok gün var.

Roberta Garibotti / [email protected]

Temel Kanundan, yatırımlar ve Lijo'nun rolü

Her ne kadar Arjantinliler pek çok doğal kaynağa sahip bir ülkeye sahip olsa da, yoksulluk bu ülkede yaşayanların yarısından fazlasını etkiliyor.

Bu belayı tersine çevirmek için Arjantin'in madencilik, petrol, gaz ve tarım sektörlerindeki potansiyelini harekete geçirecek yatırımlar üreterek kaliteli işler yaratmak gerekiyor.

Bunların gerçekleşebilmesi için çalışma mevzuatının modernize edilmesi, kuralsızlaştırma, vergilerin düşürülmesi, Devletin küçültülmesi ve hukuki güvenliğe öncelik verilmesi gerekiyor.

Temel Kanunun ve vergi paketinin onaylanması bu yolda ilerlemenin başlangıç noktasıdır. Ancak yatırımları çekmek için bir ülkenin temel karşılaştırmalı avantajı, bağımsız bir yargı da dahil olmak üzere kurumların sağladığı güvenilirliktir.

Yolsuzluk davalarını uyuşturma konusunda uzman olan Yargıç Lijo'nun Yüksek Mahkeme'ye talihsiz atanması, hukuki güvenliğin iyileştirilmesine katkıda bulunmuyor, tam tersi.

Ricardo E. Frias / [email protected]

Ön ödemeli ve para iadesi tartışması

MEDIN SASMA ön ödemeli ödemem Aralık ayından Haziran ayına kadar %279 arttı ve 163.055 Dolardan 618.972 Dolara çıktık.

Bugün bana ön ödemeliden Ocak ayından Haziran ayına kadar yanlış toplanan paranın iadesi için yapılan anlaşmanın dışında kaldıklarını bildirdiler.

Anlaşmanın 4. maddesinde MEDIAN SAAMA ve diğer ön ödemeli şirketlerin isimleri yer alıyor. Şimdi soruyorum… bu kadar dışlanmanın sebebi nedir?

Kimine göre adalet, kimine göre çaresizlik var. Eğer kendisi de anonim grubun içindeyse neden onlara yaptırım uygulamaktan vazgeçti?

Şüphesiz zayıf bir hükümet.

Eduardo F. Bianchi ve Angela Mastrosimone / [email protected]

Chacabuco Park'ın kötü durumunu kınayın

Güzel Chacabuco Parkı üzücü bir şekilde terk ediliyor. Özellikle çocuk rekreasyon alanında.

Okuyucu Pablo Brión, 4 Haziran Salı günü yayınlanan son ve etkili mektubu “Parkların Acısı”nda, tesislerin kötü durumda olduğundan ve polis gözetimi eksikliğinden bahsediyordu.

Şikayeti, söz konusu parktaki ilk maçların Atlanta Athletic Club tarafından bağışlandığını akıllara getirdi. Girişimin yöneticisi, baba tarafından büyükbaba, kurucu ortak ve söz konusu kurumun o dönemde (20. yüzyılın başlarında) sahibi olan Augusto De Muro idi.

Bu fırsatı kullanarak atalarımın 1939'da Uluslararası Satranç Federasyonu'nun tek Arjantinli başkanı olduğunu belirtmek isterim.

Söylenenlere dayanarak, Şehir Hükümetinin talep edilen temel iyileştirmeleri mümkün olan en kısa sürede sağlayacağı umulmaktadır.

Alejandro De Muro / [email protected]