“Her zaman yolsuzluğa yakın olan siyasi kastı boşaltın”

MyHoca

New member
Casteros ve anti-casteros'tan sorumlu olanların, liderlerin ve vatandaşların birbirini anlayabilmesi ve hepimizin – onlarca yıl süren tsunamiden sonra – kolay çözümlerin olmadığını anlayabilmemiz için nasıl konuşmaları gerektiğini açıkça ortaya koyacakları zaman gelecek. 70'lerde konuşulan, 80'lerde eleştirilen ve 90'larda kısmen uygulanan görünmez elin, her yere ulaşamadığını ve bazen değişimin jeneratörü olacak birçok görünür elin yardımına ihtiyaç duyduğunu gösterdiği doğrudur. Az gelişmişliğin sorunlarını piyasa ekonomisi tek başına çözemez. Kapitalizmin neden daha iyi olduğu her zaman kanıtlanmıştır. Para ya da parti, bütün mesele bu.

Bugün sorumlular bölümlendirme ile kayıtsızlık arasında tartışmaya devam ediyor. Cumhuriyetçi politikacı rahiplik değil, bir meslek icra etmelidir. Gerçekçi olmak zor değil ve postmodern için asıl olan medyadır. İletişimci, kabilenin büyücüsü kadar önemlidir. O, gereksiz yere rahatsız eden ve kesinlikleri rahatsız eden muhbir gibi değildir. İletişimin arzı talebe göre ayarlamasının nedeni budur, çünkü aksi takdirde istikrarsızlığımız, rahat hareketsizlikteki kritik çalkantılarla birlikte azalmaya devam edecektir. Umutsuzların canlılığıdır. 90'ların ortasından bu yana uluslararası finans piyasasındaki değişiklikleri hiçbir finansçı, hiçbir uzman öngöremezdi. Bir ulus, yeni bir kuruluş projesinin ve yeni bir ulusal kimliğin her hafta edebi bir yuvarlak masa toplantısında, bir telgrafla tartışılıp karara bağlanabileceğine inanırken. programda ya da bir eğitim bakanlığında, fırındayız; Son trenin çoktan kalktığını ya da birisinin yanlış istasyona gittiğini fark etmediler. Her zaman yolsuzluğa yakın olan siyasi kastın saltanatını boşaltmalıyız. Arjantin'in Devleti ve siyasi liderliği sorunu nedeniyle sıkıntı çekmeye devam etmesinin nedeni budur, çünkü askerleri disipline etme planı her zaman aşağıya doğru yürütülmüştür. Bu nedenle Fransızları yalnızca laisser-faire'de değil, laisser-pousser'da da takip etmemiz gerekecek; yani, yapmak için itin. Görünen o ki, geldiğimiz nokta bu.

Ezequiel Amaro [email protected]

Milei vs. eleştirel gazetecilik

Başkan Javier Milei, kendisine oy veren çoğumuzun bunu Kirchnerciliğe oy vermemek için yaptığını hatırlamalı. Bu kadar basit. Bir değişiklik istedik. Şu ana kadarki en kötü demokratik hükümet olan Alberto Fernández'in berbat yönetiminden ve aynı zamanda Sergio Massa'nın başkan olmaya çalıştığı “küçük para planı”ndan da bıktık. Ama Milei'nin ineği bağlaması gerekmiyor. Ve onun birçok tutumu bazılarımızın ona oy verdiğimize pişman olmasına neden oluyor. Örnek vermek gerekirse, yönetimini eleştiren gazetecilere yönelik cepheden saldırısı kabul edilemez. Politikasının başarısına bu kadar ikna olmuşsa, neden bunu sorgulayan iletişimcilerle diyalog kurmayı reddediyor? Neden onları karalıyor, küçültüyor, diskalifiye ediyorsunuz? Bu onun hakkında çok kötü konuşuyor. Bu, zayıflığı ve güvensizliği gizleyen, pek demokratik olmayan, hiç de “özgürlükçü” olmayan otoriter bir konumdur.

Irene Bianchi [email protected]

“İlgisizlikten ölenler”

250.000'den fazla dang humması vakası ve tüyler ürpertici ölü sayısı. Yapabilen ve yapamayanların ilgisizliği yüzünden öldü. Bir şeyleri yapabilen ve yapamayanların ilgisizliği yüzünden öldürüldü. Kimse bizi kandırmasın, dileyenlerin aşıya erişimi kolaylaştırılmazsa önümüzdeki yaz bu durum daha da yüksek rakamlarla tekrarlanacak. Ülkemizde mevcut olan aşı güvenlidir, koruma sağladığı kanıtlanmıştır ve DSÖ tarafından onaylanmıştır. Ama bir dezavantajı var, pahalı. Bunu sağlamamak ve hala önlenebilir olan şeyden kaçınmak için bu kadar çok nedenin olmasının yeterli nedeni: Tembellik nedeniyle daha fazla ölüm.

Ben bir sağlık çalışanıyım, herhangi bir siyasi alana ait değilim ve hiçbir laboratuvarla çıkar çatışmam yok. Sadece uyuşturulmuş bir vicdanım yok ve hâlâ başkalarının acılarından etkileniyorum. Aksi takdirde bu harika mesleği icra edemezdim.

Dr.Virginia Cortes [email protected]

Yaşlı yetişkinler ve sürücü belgesi

Yaşlı insanların ehliyetlerini yenilemede yaşadıkları sorunları bildirmek için Buenos Aires Hükümeti başkanına sesleniyorum. Çoğumuz bilgisayar uzmanı değiliz ve bu da bizim için süreci zorlaştırıyor. Sayfaya girdim ve sözlü sınava girdim. Sorun olmadığını ve 48 saat içinde bana nasıl devam edeceğimi anlatacaklarını söylediler. Kimse bana bir bilgi vermediği için 147'yi aradım ve Cenat'ı ödemem gerektiğini söylediler. Ben ödüyorum ama kimse bana bir şey söylemiyor. Tekrar 147'ye gidiyorum ve ödemeyi bildirmem gerektiğini söylüyorlar. Ama sonra sınav geliyor ve bizi bir yıllığına yeniliyorlar. Her gün her türlü trafik kazasını görüyorum ama 70 yaş üstü insanların karıştığı ciddi kazaları görmüyorum. Bu kazalarda hepsi 18 ile 60/65 yaş arası insanlar. Biz yaşlıların park etme suçları var ama ciddi kazalar için değil. Bunları gözden geçirin ve yaşlılar için prosedürleri kolaylaştırın.

Alberto Luis Arroyo [email protected]