“Medyumlardan, tahminlerden, atılan kartlardan veya çekilen kartlardan…”

MyHoca

New member
Biyolojik kod çözme, takımyıldızlar vb. yapmak için birçok davet aldım. Önyargıdan, korkudan ya da kim bilir ne yüzünden hep reddettim. Bu hikaye inkarımın nedenini açıklamayı amaçlıyor.

Talihsizliklerle, rahatsızlıklarla, kayıplarla dolu bir hayatım olsa da… mutluluklar, başarılar, cazibeler ve hayal kırıklıkları da vardı. Ve her şeyi hissettim.

Hiçbir zaman beni temsil eden bir figüran ya da varlık olmadı. Çektiğim acıyı bir ataya atfetme olanağı olsaydı, belirtilerin geçtiğinden ya da başka biri tarafından ortadan kaldırıldığından emin olduğum sürece bunu memnuniyetle yapardım.

Eğer konu geçmiş yaşamları ekranda görmekse, görmek isterim ama hiçbir şeyi değiştirme seçeneği yok. Zehirli aile üyelerini zaten lanetledim ve bunun bir faydası olmadı. Hoş olmayan anılarla yüzleşme fikri beni rahatsız ediyor. Neredeyse İncil'deki karakterler. Her şeyi berbat ettiğim zamanlar, berbat ettim. Hayat yarışında kazandığım puanlar benimdir. Başarıları ve fetihleri hediye etmek nedir bu?

“Ah, ona nasıl vurduklarını bilmiyorsun, bana her şeyi olduğu gibi anlattılar” diye duydum bir yerlerde. Falcılar, kahinler, üstün zekalar, tahminler, çekilen veya atılan kartlar, mitler, popüler inançlar.

Benim başıma gelen bu, takaslara ya da sihirli çözümlere inanmıyorum.

Roberta Garibotti / [email protected]

“Alberto Fernández için bir cankurtaran halatı”

Prestijli kurumlar, seçkin şahsiyetler ve çeşitli medya organlarından önde gelen gazeteciler, Yargıç Ariel Lijo'nun yargı kariyeri hakkında, onu Yüksek Mahkeme'ye katılma adayı olarak diskalifiye eden olumsuz görüşler yayınladılar.

Desteklediğine inanan eski başkan Alberto Fernández, onun öğrencisi olduğunu ve ona karşı “sevgi” beslediğini söyledi. Arjantin tarihinin en kötü başkanının (hükümeti sırasında resmi kurumlardaki sigorta yönetimindeki düzensizliklerin soruşturulduğu davada suçlanan) bu desteği, belki de itibarsız adayın alabileceği en büyük onaylamamadır ve gerçek bir cankurtarandır. .

Ricardo E. Frias / [email protected]

Milei ve mengenenin sorunları ve “çıkış Ezeiza mı?”

Şimdi yeniden değişim üzerine iddiaya girdiğimizde, kendimizi gençler gibi dürtüleriyle hareket eden bir Başkan ve başkan yardımcısıyla karşı karşıya buluyoruz. Sadece kendi aralarında kavga etmekle kalmıyorlar, sanki hiçbir sorunumuz yokmuş gibi Arjantin'i kendi düşüncelerine katılmayan herhangi bir ülkeyle çatışma durumuna sokuyorlar.

Görünüşe göre onlar için Venezuela diktatörlüğü Fransa hükümetiyle aynı. Veya Putin Lula'nın aynısı.

Ayrıca, en iyi Kirchnerci tarzda, hatalarını belirtmek yerine ona Yrigoyen'in günlüğünü veren ve gazeteciliğe hakaret eden pezevenkler ve troller var. Hayatım boyunca kendimi okumaya ve öğretmen olarak çalışmaya adadım. Bir aile kurdum. Çocuklarıma ve öğrencilerime çalışma ve çalışma kültürünü, büyüklere saygıyı, her sporcunun (Beden Eğitimi öğretmeni olarak) sahip olması gereken dayanıklılığı aşıladım ve demokrasiye dönmenin bize nelere mal olduğunu anlamalarını sağlamaya çalıştım. En büyük oğlum Telekomünikasyon mühendisi olarak mezun oldu ve 2 yıl önce İspanya'ya göç ederek çok iyi bir işe imza attı. Bana 3 torun veren kızımın kendisi de mühendis olan eşine de aynısını yapmasını tüm kalbimle diliyorum. Çünkü Hükümetin izlediği yolun bizi barışçıl bir topluma götüreceğini görmüyorum. Umarım bu sözler ülkeyi yönetme sorumluluğu taşıyanların, yani Cumhurbaşkanı ve başkan yardımcısının yüreklerine ulaşır. İyi insanları sevgili Arjantin'imizden kovmaya devam etmeyin.

Alfredo Mansur / [email protected]

Başkandan kendisine oy verenleri dinlemesini istiyor

Bir şeyler bana yanlış geliyor. O “pizza ve şampanya” günlerine geri mi dönüyoruz? Yoksa günlük acılarımızı gizlemeye çalışan hüzünlü bir sis perdesi mi olacak? Başka bir ünlü sözün sözlerini aktararak, sana söylüyorum Milei: Seni takip ediyorum ama beni hayal kırıklığına uğratma.

K harfi bir daha ülkemizi, Arjantin'i bizi yutacak bir uçurumun eşiğine bırakanların yaptığı gibi yozlaştırmamalı. Bir düşünün… Umarım beni okursunuz ya da size oy verenlerin artan haykırışlarını duyarsınız.

Lidia Beatriz Fontela / [email protected]