“Milei, engellilerin temel yardımlarını elinden alma”

MyHoca

New member
Sayın Sayın Başkan, Javier Milei, size gündüz bakımevlerine giden zihinsel engelli bir kişi olan Charly'nin annesi olarak yazıyorum.

Birçok engelli ailesi, gündüz merkezleri, tedavi merkezleri, evler gibi ben de sizin imzanızdan önceki kararnamenin, sosyal hizmetlere, ön ödemeli vb. ödemelere izin vereceği için temel yardımlara ilişkin tek isimlendirmeyi iptal etmesinden derin endişe duyuyorum. kapsanacak faydaların miktarı.

Benim düşünceme göre, bu önlem engelli insanlar ve aileleri için son derece zararlı sonuçlar doğuracaktır; örneğin onların yaşam kaliteleri için gerekli yardımlara erişim maliyetlerinin artması; gündüz merkezleri, tedavi merkezleri ve diğerlerinin de zorunlu olarak etkilenmesi gibi. Gerçek masrafları aileler adına ödeme imkânı olmayacağı için kapılarını kapatmaları istendi.

Bütün bunlardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanım, engelli hakları konusunda duyarlılığınıza ve bağlılığınıza çağrıda bulunuyorum, böylece Milletimizin lideri olarak görevinizde bu kaygıları dikkate alıp dürüstlük ve refahı savunursunuz. Bu sektörden olan engelliler toplumumuzda çok savunmasızdır.

Bu kararnamenin imzalanmasından etkilenecek çok sayıda aile var.

Angeles Moy Peña / [email protected]

Liderlerin sosyal planlarda gasp edilmesi

İnsanların açlığı üzerine spekülasyon yapmaktan daha kötü bir rezillik olmadığını düşünüyorum.

Zaten bundan şüpheleniyorduk ama artık bazı liderlerin ve sosyal liderlerin yürüyüşlere katılmamaları halinde planlardan yararlananları cezalandırdıkları açıkça kanıtlandı.

Nasıl? Onlara para cezası vermek veya kendilerine karşılık gelen mallardan mahrum bırakmak. Bu kadar zalim, bu kadar insanlık dışı, bu kadar vicdansız olabilir misin? Öyle görünüyor.

Sonra aynı liderler yoksullardan bahsederek ağızlarını dolduruyor, hatta duyarlı ve empatik görünmek için timsah gözyaşları döküyorlar.

Acaba bu kadar sadizm vicdanlarına yük olmadan nasıl uykuya dalabiliyorlar? Maskeler birer birer düşüyor ve kimin kim olduğu ortaya çıkıyor.

Kirchnerizmin son seçimleri kaybetmesinin nedenlerinden birinin de bu olması muhtemeldir.

Biz Arjantinliler artık cam yemiyoruz. Biliyor.

Irene Bianchi'nin [email protected]

Lijo ve “devletin gizli nedenleri” tartışması

Prestijli kişi ve kuruluşlardan gelen, Hakim Lijo'nun yargı kariyerindeki pek çok olumsuz geçmişi detaylandıran ve Yüksek Mahkeme'ye katılma başvurusuna karşı tavsiyelerde bulunan, sağlam temellere dayanan itirazların sayısı etkileyicidir.

Aksine, Plaza de Mayo'nun büyükannelerinin desteğini almış ve Belediye Başkanı Ferraresi tarafından yakın zamanda Avellaneda'nın ünlü bir vatandaşı olarak seçilmiştir; bu da onun Senato'ya atanmasının Kirchnerizm'in desteğini alacağı sonucunu çıkarmamıza olanak tanıyor.

Kast karşıtı Başkan Milei'nin, yargı kastının en yüksek referansına aday olma konusunda ısrar etme konusundaki çelişkisi, kendisini destekleyenler arasındaki prestijine büyük bir zarar vererek kamuoyunu şaşırtmaya devam ediyor; bu da güçlü bir devletin varlığını hayal etmeyi mümkün kılıyor. ve devletin gizli nedenleri.

Ricardo E. Frias / [email protected]

Tren kazası ve Hükümete bir soru

Arjantin'in yaklaşık 40.000 kilometrelik demiryolu ağının Menemizm tarafından gerçekleştirilen yıkımından sonra geriye sadece palyatifler kaldı.

Once trajedisinden sonra, San Martin'e elektrik bile verilmediği ve fonların mevcut olduğu göz önüne alındığında; Ancak Palermo kazasından bir hafta önce demiryolu yetkilileri, ekonomi yetkililerini ağın riskli tanımlanması konusunda uyardı.

Ve sonra tüm Arjantinlilerin kendimize sorduğu soru ortaya çıkıyor; ekonominin, eski demiryolu vagonlarından geçen insanların yaşamı olan somuttan ziyade soyut sayılara öncelik verip vermediği.

Fernando Miranda / [email protected]