“Nasıl elde edileceğini bildiğimiz politikacılar”

MyHoca

New member
Nüfusun entelektüel gerilemesinden yararlanarak bizi “anti-demokrasiye” sürükleyen bu sahte Arjantinli politikacılarla, demokrasi içinde yaşama konusunda dibe vurduğumuzu düşünüyorum. Bu sahte politikacıların 40 yıllık demokrasi boyunca izlediği yola baktığımızda, bizi onurlu bir şekilde temsil etmeye hazır olmadıklarını görüyoruz. Ama evet, ister Kongre'de ister illerde, belediyelerde ve komünlerde kişisel çıkarlarını iyi temsil ediyorlar.

Majesteleri vatandaşı kazanmak için statülerini medyaya nasıl satmayı planladıkları ve teklif ettikleri çok açık. Bu anti-demokrasi içinde, eğer onlar gibi düşünmüyorsanız, komünistsinizdir, bugün siyasi çatışmaların Batı'ya karşı Doğu'ya bölündüğü gerçeğini detaylandırmadan. Bizlerle akıl yürütmek ve dünyayı komünistler ya da kapitalistler olarak bölmemek iyi olur. Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla bu artık geride kaldı.

Ne yazık ki, bugün bize politikacı figürünü, sanki iki dünya savaşı sonrasında ülkelerini sıtmadan kurtarmayı başardıkları eski Avrupa'nın politikacılarıymış gibi satmaya çalışıyorlar. Şimdi de yeni bir savaştan kaçınmaya çalışıyorlar. Siyasetçilerin geliştiği ve gerçek devlet adamlığı faaliyetlerini sürdürdüğü gerçek milletlerdir. Ve politikacılarımız gibi ceplerinin önce geldiğini düşünmüyorlar.

Ben bu durumu sevgili ülkemde anti-demokrasi olarak adlandırıyorum. Ancak her şeye ve herkese rağmen, hiçbir şeye varmadan mutluluk dolu bir geleceğin bizi beklediğine olan inancımı sürdürdüğüm için, beni okuyanlardan şunu düşünmelerini ve demokrasinin, kahramanların değil, halkın ve halk için yönetimi olduğunu düşünmelerini rica ediyorum. bu siyasi yarışma. Ve işgal ettikleri farklı pozisyonlarda bizi temsil etmediklerini, ne yazık ki kendi küçük çıkarlarını temsil ettiklerini bilmek onlar için uygundur.

Armando Torres Arrabal [email protected]

“Ön ödemeli ve devlet sağlığı tehdit ediyor”

Nüfusun büyük bir kesimiyle alay eden bir sirk gösterisine tanık olmaya devam ediyoruz. 70/23 sayılı Kararname halkın haklarına saldırıyor, satın alma güçlerini yok ediyor, bu ülkede yaşayan yırtıcı kuşları kayırıyor. Ön ödemeli ilaç ile Hükümet arasında fazla ücretler nedeniyle yapılan anlaşmanın sonucu birkaç ay süreyle gizleniyor. Aralık ayından itibaren toplananların 12 taksitte iade edilmesi ve taksitlerin değerinin temmuz ayında açıklanması bu toplumun büyük bir kısmını hasta ediyor ve öldürüyor. Yoksulluğu kınayan bu kararnameyi yürürlükten kaldırmalı ve ön ödemelerdeki artışlara yönelik bir formül veya sınır getirmeli. Haber, bu suç eylemi karşısında resen müdahale etmeli ve birkaç vicdansız iş adamının menfaati için sahtekarca ve cezasız bir şekilde, sağlıkları pahasına halkı soymayı planlayanları kınamalıdır.

Rodolfo C. Castello [email protected]

Temel Kanun Hakkında

Hükümetin herhangi bir yasa çıkaramaması zaten skandaldır. Temel Yasanın, yalnızca halkın savunmasını öne sürerek kendi ayrıcalıklarını korumaya çalışan vicdansız yasa koyucular tarafından sakatlanmaya devam etmesi rahatsız edicidir. Demokrasinin bu işleyişinin sahte olduğunu, kimseyi temsil etmediklerini, sadece kendi ayrıcalıklarını savunmakla ilgilendiklerini, en az dikkate aldıkları şeyin Cumhuriyetin sağlığı olduğunu ve asıl amaçlarının Cumhuriyet olduğunu anlamanın zamanı gelmiştir. Kendilerine düşman olarak yorumladıkları bir hükümetin olası başarılarını engelliyorlar. Sulu diyetlerini artırmak için çekingen bir şekilde ellerini kaldırırken, konuşma sırasında yoksulluk, hayal kırıklığı ve başarısızlık büyük kelimelerdir. Adil ve gelişmiş bir Millet üzerine bahse girme irademizin gerçek temsilini hayal etmek için ne yazık ki kameraların yenilenmesini beklemek zorunda kalacağız.

Enrique Vidal Bazterrica [email protected]

Ernest Hemingway'in “Yaşlı Adam ve Deniz” romanında bir balıkçı, müthiş bir balık yakalamayı başarır, onu teknesinin yan tarafına bağlar ve evine döner. Balığın piyasada yüksek fiyatını ve besleyebileceği insan sayısını düşünün. Bununla birlikte, kıyıya doğru giderken köpekbalıkları avı yutuyor gibi görünüyor ve akşam karanlığında hayvanın neredeyse tüm etini yiyip bitirmişler ve geriye sadece bir iskelet bırakmışlar. Balıkçı, hayallerini öldürdükleri için köpek balıklarını azarlıyor. Balıkçıyı Milei'ye, zorlu balığı önemli Temel Yasa'ya ve köpekbalıklarını muhalif kongre üyelerine değiştirelim. Ve göreceğiz ki kanunu öyle bir şekilde söküyorlar ki, muhtemelen oylandığında artık önemli hiçbir şey içermeyecek.

José Deym [email protected]

Parque Centenario'da giderek daha fazla manteros

Centenario Park'ın bir sakini ve el sanatları fuarının düzenli bir ziyaretçisi olarak, artan sayıda yasa dışı satıcıyla ilgili endişelerimi dile getiriyorum. Her hafta sonu fuar, komşularımızın çok değer verdiği kültürel ve sosyal bir buluşma noktasıdır. Ancak yetkisiz manterosların ve satıcıların varlığı yalnızca düzenlemeleri ihlal etmekle kalmıyor, aynı zamanda meşru çalışmaları ve yerel sanatı desteklemeye çalışan bizler gibi deneyimlerini de etkiliyor. Şehir Hükümetinin her hafta bu durumu görmezden geldiğini ve yasadışı satışların kontrolsüz bir şekilde çoğalmasına izin verdiğini görmek cesaret kırıcı. Seyahat edemeyen komşulara ve yükümlülüklerini yerine getiren sanatkarlara zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda hukuka ve kamu düzenine karşı kayıtsızlık mesajı da veriyor. Yetkilileri, yasalara saygıyı ve esnafın çalışma hakkını garanti altına alacak önlemleri uygulamaya çağırıyorum. Centenario Park'ın bütünlüğünün, manteroslardan arınmış, güvenli ve düzenli bir buluşma yeri olarak yeniden sağlanması esastır. Diğer birçok komşunun yanı sıra benim de sesimin duyulacağına ve yakında olumlu değişim göreceğimize inanıyorum.

Adriana Griecco [email protected]