“Pembe Hanımlar'ın herkesin dayanışmasına ihtiyacı var”

MyHoca

New member
Geçen Pazar, istisnasız hepimiz Köleler Kilisesi'ne çağrıldık. Baba, kürsüden duasını kimse duymasın diye gür sesini yükseltti: “'Pembe Hanımlar' en çaresizleri korumak için sabırsızlıkla anlayışımızı ve yardımımızı bekliyor.”

Tıpkı duyduğunuz gibi, örmek için yün yumaklarına ihtiyacınız var. Onlar, yani “Rosadalar”, yeni doğan bebeklerin hayatta kalmak için ilk günlerinde çok ihtiyaç duydukları sıcaklığı onlara sağlamak için bu topları uygulamak ve şekillendirmekten sorumludurlar. Bu destekçi “Hanımlar”ın büyük bir iyi niyetle bize getirdikleri, bu kadar masum ve çaresiz çocuğa o şefkati, tatlılığı, sevgiyi sunabilecekleri bu girişimi cömertçe destekleyelim. Aynı “Ramón Sardá” Doğum Hastanesine, o sekreterliğe veya size en yakın kiliseye gidebilirsiniz. Hayırseverlik, toplumumuzda son derece değersizleştirilen, reddedilen bir hediyedir. İnsan kardeşlerimize yardım etmenin en iyi yolu, en zayıf ve en çaresiz olanlara yardım etmektir.

Bu dünyaya sırtında, derisinde ve kemiklerinde hiçbir şey olmadan gelen, yeni doğmuş oldukları için korunmaya muhtaç olanlara. Annelik bağışçısının anlamı, sloganı hiçbir şeyi olmayanları korumaktı. Onun tek boğuk çığlığı bizden bu sıcaklığı talep ediyor. Onlar bizim tüm sevgimize, iyiliklerimize ve yardımlarımıza ihtiyaç duyanlardır. Onları destekleyelim! Karşımızdakine, komşumuza bakma fırsatı bize hoş bir şekilde sunuluyor. En çok ihtiyacı olanların yararına elimizden geleni yaparak onu israf etmeyelim.

Ernesto S. Ballvé Sarda / [email protected]

Loan'un ortadan kaybolmasıyla yükselen sesler

Yıllar önce Paraguay Asunción'da bir Uluslararası Telif Hakkı Kongresine katılmıştım. Bir otelde kaldım. Odama girdiğimde yatağın yanında meşe bir beşik olduğunu fark ettim. Komiye tek kişilik oda istediğimi ve beşiğe ihtiyacım olmadığını söylediğimde o da tüm odalarda bir tane olduğunu söyledi. Neden? diye sordum. Sanki sıradan ve her gün yaşanan bir şeymiş gibi, “Bebek aramaya gelen insanlar yüzünden” diye yanıt verdi.

Bugün Loan'ın “kaybolması” için elbiselerimizi yırtıyoruz ama hepimiz biliyoruz ki ülkemizde ve komşu ülkelerde bebek alım satımı iktidar tarafından korunan karanlık örgütlerin çok eski bir “işleyiş tarzı”dır. Ne kadar ikiyüzlülük!

Tıpkı bugün, müstehcen yoksulluk ve yoksulluk oranlarıyla skandal haline gelen Katolik Kilisesi gibi. Görmek istemeyenden daha kötü kör yoktur…

Irene Bianchi'nin [email protected]

Loan'un hikayesi, kaybolan diğer birçok çocuk gibi hepimizi çok şaşırttı. Ne oldu, neden bu kadar yalan, bu kadar sessizlik, soruşturmada bu kadar gecikme var diye merak ediyoruz. Biz Arjantinliler adalet simülasyonuna alıştık. Bu kadar çok yolsuzluk ve cezasızlık olmasının nedeni budur.

Hayat Borçluları bilir ki Haber ancak dürüst, bağımsız, dürüst, suçsuz, uygun, yetenekli, cesur hakimlerle tecelli eder. Bu nedenle CSJN'de Elena Highton de Nolasco'nun boşalan pozisyonunu doldurmak için Lijo gibi bir yargıcın aday gösterilmesi benim için tamamen anlaşılmaz. Nereden gelirse gelsin, yolsuzlukla mücadele etmeye istekli yargıçlara ihtiyacımız var; kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı, çocuk hırsızlığı, suç, cezasızlık.

Yolsuzluğa dokunulmazlığın kapısını açan yargıçlara sahip olmaya devam edemeyiz.

Mercedes Moreno Klappenbach / [email protected]

Kayıp Çocuklar örgütü şu anda 100'den fazla kayıp çocuk ve ergenin kaydını tutuyor. Loan'ın ortadan kaybolmasıyla ülkeyi şok eden olayda, arama operasyonunun Federal Kayıp ve Kayıp Kişileri Arama Sistemi'ne (SIFEBU) göre doğru bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini ve Devletin yetkilerinin tüm kademelerinde olup olmadığını merak ediyorum. Kayıp kişileri arama prosedürlerini iyileştirmek için gerekli tüm insan ve malzeme kaynaklarını ayırıyoruz.

Patricio Oschlies / [email protected]

Yargıtay'ın, “Rüşvet” Defterlerinde yer alan rüşvetlerin seçim bağışları olduğunu düşünmesi, bir şakadır ve Arjantin adalet sisteminin yozlaşmış ve verimsiz doğasının gerçek bir “itirafıdır”. Durumumuz bürokratik ve çürümüş bir adaletin varlığının sonucudur. Aynı şey Corrientes'in oğlu Loan'ın ortadan kayboluşunda da oluyor. Polis memurları ve hakimlerin insan ticareti ve sübyancı ağlarını kimlerin oluşturduğunu bilmesi o kadar da zor değil.

Uyuşturucu kaçakçılığı ağlarına son verilmesi gereken şey gibi, suç istihbaratı da bilerek başarısız oluyor. Neo-Peronizm ve “K” suçluları tarafından teşvik edilen yolsuzluk, toplumumuzu sıradan insanların bilmediği sınırlara kadar çürüttü.

Hala Cristina Kirchner ve Kicillof gibi karakterleri destekleyen insanların var olması, yalanlar ve dolandırıcılıklarla ezilmiş ve deforme olmuş bir toplumun cehaletine işaret ediyor.

Esteban Tortarolo / [email protected]

“Parayı israf ederken bize nasıl tasarruf edeceğimizi söylüyorlar”

Daha iyi olabilmek adına içinden geçtiğimiz durumun ciddiyeti çok ciddi; İşsiz sayısı artmaya başladığında bu durumu tersine çevirmek kolay değil. Bu da halen çalışmakta olanlar için belirsizliğe ve tüketime dayalı iş sağlayıcılar için korkuya neden oluyor.

Ekonomistler rakamlardan ve uzun vadeli projelerden bahsederken, biz işçiler geçimimizi sağlamaktan, her şeyi yapamamaktan, gondolun önünde bunu şununla takas etmekten, ikinci el sebzeyi seçmekten ve daha birçok şeyden bahsediyoruz. istatistikler bunu anlamıyor.

Emeklilik veya maaştan daha fazla olan gezileri veya ödenekleri israf ederken bize gaz veya elektrikten tasarruf etmemizi tavsiye ediyorlar. Bize nasıl tasarruf edeceğimizi anlatmayın, gerekli koşulları yaratmak daha iyi olur ki hepimiz onurlu yaşamaya yetecek kadar kazanabilelim.

Susana Mastronardi / [email protected]