“Peşin ödenen katkı payları ve asgari emeklilik”

MyHoca

New member
Yıllarca ilaç parasını ödeyip daha fazla para ödeyemeyen yaşlıların bir anda köpekler gibi sokağa atılmalarının ne olacağını ön ödemeli ilaç firmaları hiç düşündü mü? Yaşlı yetişkinlerin artık halk hekimliğine gitmesi gerekiyor, bu herkesin cenazesine gitmek gibi çünkü bunun neyle ilgili olduğunu biliyoruz.

Hükümet ve ön ödemeli şirketler çok bencil; hiçbiri aşırı yoksul emekli maaşı topladıktan sonra yaşlılara ne olacağı konusunda endişelenmiyor ve ön ödemeli şirketler, kendileri tarafından dışlananların devam edebilmesi için bir plan uyarlama konusunda hiçbir zaman endişelenmedi. bir çeşit ilgi görmek.

Hükümet el ovuşturarak, artık emeklilerin kazandıklarıyla fazlamız olduğunu, planlara harcayabileceğimizi ve böylece insanları sakinleştirebileceğimizi, ödül almak için yurt dışı gezilerine para ödeyebileceğimizi ve Cumhurbaşkanı'nı ülke dışında özel bir varlık olarak gösterebileceğimizi söylüyor. .

Ülkede bir cumhurbaşkanı daha seçimleri kazandı çünkü başka seçenek yoktu. Hepimiz onu destekliyoruz ama Arjantin'de dünyanın fantastik olarak gördüğü şey henüz hiçbir şeyi kanıtlamadı. Ön ödemeli şirketler, artık yaşlı olan yetişkinleri uzun yıllar katkıda bulunduktan sonra, şimdi çok harcama yaptıkları için bize uygun olduğu için sokağa atıyorlar.

Bu bencillik ve insanların terk edilmesi değilse nedir?

Arturo Neuberger / [email protected]

Emeklilerin sesleri, şikâyetleri ve bekleyişleri

Bu hükümet göreve geldiğinden beri toplumun yüzde 80'inin, yani yoksulların, yoksulların ve emeklilerin durumunun düzeldiğini fark etmedim. Daha da ötekileştirildik.

Yoksulluğa yol açmak bir suçtur çünkü insanları açlığa mahkum eder. Yeni bir Serbestleştirme ve Dönüşüm Bakanı var. 70/23 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Temel Kanuna müdahalesi toplumu daha fazla kınamaya yetmedi. Bu kuralla ön ödemeli ödemeleri artırdılar ve Haberin emrettiği Aralık ayından itibaren artışları iade etmediler ve ücretleri serbest bıraktılar.

Aynen ilaçlar, yiyecekler, temizlik malzemeleri, oranlar, vergiler, bu normun kuralsızlaştırılmasının ve iktidarın onayıyla herkesin kendisi için yarattığı tüm ürünler. Bu bakan diğer iki hükümetin parçasıydı. Üretken faaliyetlere yardım etmekten bahsettiklerinde, emeklilere ve yoksullara yardım etmekten bahsettiklerinde olduğu gibi, bunu daha çok kınıyorlar. Saf gevezelik.

27 misyonu arasında Devleti küçültmek var ve bu yeni bakanlık onu genişletiyor. Söyledikleri ve yaptıkları tutarsız. Bu Hükümetin bugüne kadarki uyum değişkeni yoksullar, yoksullar, emekliler ve KOBİ'lerdi. Şanslı olanlar, kast ve politik, ekonomik güç ve büyük işadamları, gücün ortakları. Eğer doları serbestleştirmeye, sıvılaştırmaya ve devalüasyona devam ederlerse halkın yüzde 80'ini daha da kınayacaklar.

Devleti küçültmek yerine, kendilerini zenginleştiren, büyük anlaşmalarla kamu hazinesini israf eden yolsuz memurları atın. Yeterince örtbas edildi.

Rodolfo C. Castello / [email protected]

Her gün duyduğumuz nakarat “Para yok”. Ve Kirchnerizm'in bıraktığı çöl karşısında bunun doğru olduğuna hiç şüphe yok.

Fakat merak ederim. Bazı ayrıcalıklı emekliliklerin iğrenç adaletsizliklerine geri dönememek yeterlidir. Ancak bundan sonra, bir sonraki dakikadan itibaren, K davasına yararlı “maldonado”ya, K eyaletlerindeki vasat sanatçılara “ücretli” gerillalara mali destek sağlamaya devam etmeyeceğimizden eminiz.

Devletlerin harcamalarında her düzeyde ciddi bir arınma olmazsa, karşılıksız para transferlerini ve hatta ortak katılımı askıya alacağımızdan emin miyiz? Yasa koyucuların ve yetkililerin utanç verici ücretlerine kararname ile sınırlamalar mı koyacağız? Azami imtiyazlı emekli maaşının, genel emekli maaşlarının en üst seviyesini aşmamasına kesin olarak mı karar vereceğiz? Odaların ve yargının her düzeyde temsil ettiği harcama karnavalını azaltacak mıyız?

Eğer durum böyle olmasaydı, Cumhurbaşkanı'nın sıradan bir emeklinin gözlerinin içine bakması ve onun itibarını geri kazanmasına yetecek parası olmadığını iddia etmesi çok zor olurdu.

Carlos Sala Spinelli'nin [email protected]

Sıfır açığı koruma kararlılığınıza tamamen katılıyorum. Ancak sadece emeklilerin gelirinin azaltılmasıyla bu sağlanabildiği ölçüde tam tersi bir etkinin ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu daha az gelir demektir, bu yüzden vergiler hiçbir zaman yeterli olmayacak ve zaten sürdürülemez olan çok düşük emekli maaşlarındaki düzenlemelerin daha da derinleştirilmesi gerekecek.

Çözüm tam tersi. GSYH'de yüzde 0,4'lük bir iyileşme, talep ve tüketimde artış yaratacak ve insanları işten çıkarmayı bırakabilecek şirketler için büyük bir rahatlama yaratacak. Sıfır bütçe açığına daha dürüst bir şekilde, daha fazla ekonomik faaliyet yoluyla artan gelirle ulaşılacaktır. Yürüdüğümüz bu yol nedeniyle hiçbir zaman sürdürülebilir bir fazlalık elde edemeyeceğiz, çünkü tüketim ve yatırım giderek azalacak. Emekliler birikimlerini Miami ya da Seyşeller'e götürmüyor, yiyecek alıyor ve hizmet bedelini ödüyorlar.

Esteban Tortarolo / [email protected]

Başkan, emeklilik yardımlarının yeniden düzenlenmesini savunan Kongre üyelerini “mali yozlaşmışlar” olarak tanımladı ve onları dolardaki yükseliş ve tahvillerdeki düşüşten sorumlu tuttu. Çünkü ona göre mali açığın harcamaların azaltılması anlamına geldiğini anlamıyorlar. Kendinize şunu sormalısınız: kişisel kazanç için yaptığınız ve hepimizin parasını ödediği egonuzu şişirmek için yaptığınız tüm geziler açığın azalmasına yardımcı oluyor mu?

María Silvia Marzinelli / [email protected]

Bunu, Başkent Federal, 2179 Jujuy Caddesi'nde bulunan Nuestra Señora de Luján Ev Okulu'nda 40 yıl öğretmen olarak çalıştığım için alıyorum. 30 yıl sınıf öğretmeni, 10 yıl da okul müdürü oldum. 60 yaşımda emekli oldum ve bir süre sonra kötü bir şekilde ödenen varlıklarımın incelenmesi için hak talebinde bulunmaya başladım ve bu talepten 155.000 dolar topladım.

Dosyam farklı avukatlar aracılığıyla yürütüldü ama ANSeS bunu asla çözmedi. Dava yıllardır Federal Yargıç Alicia Braghini başkanlığındaki 7 numaralı Sosyal Güvenlik Mahkemesi'nde görülüyor. Ziyaretlerimden birine verdiği yanıt, beklemeye devam etmem gerektiği yönündeydi…

Marta Susana Burgo / DNI.: 4.277.293