Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Zengin ses, yetenekli ANC ve uzun pil ömrü ₹5.000'in altında

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi:Realme yakın zamanda Hindistan'da Buds Air 6 Pro TWS kulaklıklarını tanıttı, fiyatı ise 1,599 TL. ₹4.999. Bu kulaklıklar, 11 mm + 6 mm çift sürücüler, 50 dB'ye kadar aktif gürültü engelleme, net aramalar için 6 mikrofonlu sistem, 40 saate kadar oynatma süresi, hızlı şarj ve çok daha fazlası gibi etkileyici özelliklerle doludur. Ayrıca, IP54 dereceli koruma ile birlikte gelirler. Ancak bu özellikler Buds Air 6 Pro'yu rekabetçi kulaklık pazarında gerçekten farklı kılıyor mu? Bunu öğrenmek için kapsamlı incelememize dalalım.

Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Tasarım ve Yapı Kalitesi

Realme Buds Air 6 Pro'yu kutusundan çıkardığımda, gözüme çarpan ilk şey çarpıcı Titanium Twilight rengiydi. Bu kulaklıklar Gümüş Mavi renkte de geliyor, ancak ben Titanium versiyonunu elime aldım. Kılıfın kendisi şık bir tasarıma sahip, üstünde Realme logosu ve önünde bir LED göstergesi var. Sağ tarafta eşleştirme ve sıfırlama için tek bir düğme var, alt tarafta ise şarj için bir USB-C portu bulunuyor.

Ayrıca şunu da okuyun: Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: 12.990 Rs'ye etkileyici gürültü engelleme yeteneği

Kabul etmeliyim ki, bu kasanın yapım kalitesi beni etkiledi. Sağlam ve dayanıklı hissettiriyor, Buds Air 6 kasasına göre dikkate değer bir gelişme. Ancak, parlak kaplama biraz hayal kırıklığı yaratıyor çünkü kolayca çizilmeye meyilli, bu da cihazlarınızı tertemiz tutma konusunda titizseniz can sıkıcı olabilir.

Kulaklıklar, kasanın renk şemasının güzel bir uzantısıdır ve hem içeriden hem dışarıdan tonları harmanlar. Sadece 4,7 gram ağırlığında olan bu kulaklıklar, ergonomi düşünülerek tasarlanmıştır. Kulaklarıma tam oturdular ve saatlerce kullandıktan sonra bile hiçbir rahatsızlık veya tahriş belirtisi göstermeden rahat kaldılar.

Realme Buds Air 6 Pro'yu bu sefer diğerlerinden ayıran şey IP55 derecesi. Bu, onları ter ve hafif sıçramalara karşı dayanıklı hale getiriyor, egzersizler ve açık hava aktiviteleri için mükemmel. İster koşuyor ister spor salonuna gidiyor olayım, nemden zarar görmeleri konusunda endişelenmeme gerek kalmadı.

Ayrıca şunu da okuyun: Moto Buds+ İncelemesi: Bas severler için mükemmel

Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Bağlantı, Kontrol ve Özellikler

Realme Buds Air 6 Pro'yu ilk elime aldığımda, özelliklerini incelemek için can atıyordum. Kulaklıklar, Play Store ve Apple Store'da ücretsiz olarak sunulan Realme Link uygulamasını destekliyor ve bu da kulaklıkların tüm potansiyellerini ortaya çıkarmayı kolaylaştırıyor. Uygulama, ortamınıza uyacak şekilde Gürültü Önleme ve Şeffaflık modları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar.

Sevdiğim şeylerden biri de EQ modlarının çeşitliliğiydi: Serenade, Original, Pure Bass ve Deep Bass. 360 derecelik mekansal ses, yüksek çözünürlüklü ses ve dinamik bas ayarları dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Ayrıca, ses yükseltici sesinizde biraz daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuz anlar için kullanışlı bir eklenti.

Akıllı özellikler de oldukça etkileyici. Düşük gecikmeli oyun modu, çift cihaz bağlantısı ve mindflow modu (konsantre olmak, meditasyon yapmak veya uyumak için mükemmel) ile kulaklıklar çeşitli ihtiyaçlara hitap ediyor. Kulak içi algılama ve özelleştirilebilir hareketler rahatlığa katkıda bulunuyor. Varsayılan olarak, çift dokunma bir parçayı oynatır veya duraklatır, üçlü dokunma bir sonrakine atlar ve dokunup basılı tutma gürültü kontrol modlarını değiştirir. Bu hareketleri, hem kulaklıklar hem de kasa için pil seviyelerini de görüntüleyen uygulama aracılığıyla ayarlayabilirsiniz. Realme Buds Air 6 Pro ayrıca Bluetooth 5.3, sesli asistan entegrasyonu ve sesli aramayı destekleyerek ses deneyimini geliştirmek isteyen herkes için çok yönlü bir seçim haline getiriyor.

Benim için öne çıkan bir özellik Altın Ses Testiydi. Bu kişiselleştirilmiş ayarlama özelliği sesi aydınlattı ve tercihlerime daha uygun hale getirdi. Kulaklıkları akıllı telefonumla eşleştirmek çok kolaydı. Sadece Bluetooth'u etkinleştirdim, kutuyu açtım ve saniyeler içinde bağlandılar. Şimdi kutuyu her açtığımda, Bluetooth açıksa kulaklıklar otomatik olarak bağlanıyor.

Ayrıca şunu da okuyun: Nothing Ear İncelemesi: Yapay Zeka ile güçlendirilen yeni AirPods Pro katili mi?

Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Pil Ömrü

Realme Buds Air 6 Pro'yu bir süredir kullanıyorum ve pil ömründen gerçekten etkilendim. Şarj kutusu 460mAh pile sahipken, her kulaklığın pili 60mAh. ANC kapalıyken ve kutu tamamen şarj edilmişken, Realme'nin 40 saatlik iddiasına oldukça yakın olan 36-38 saatlik oynatmanın keyfini sürekli olarak çıkardım. Kulaklıkları günde yaklaşık 7-8 saat kullandığımda, kutuyu yalnızca 4-5 günde bir şarj etmem gerektiğini gördüm.

Her kulaklık tek bir şarjla yaklaşık 9-10 saat dayanıyor, bu da fiyat ve özellikler göz önüne alındığında dikkate değer. Ayrıca, kasanın hızlı şarj özelliği oyunun kurallarını değiştiriyor – yaklaşık 5-7 saatlik oynatma süresi elde etmek yalnızca 10 dakika sürüyor.

Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Ses Kalitesi

Ses aygıtları söz konusu olduğunda, bu fiyat aralığında ses kalitesi açısından Realme Buds Air 6 Pro'yu hiçbir şey yenemez. Çift 11mm+6mm gerçek güçlendirici Çift Sürücülerle güçlendirilen bu kulaklıklar, rakiplerini geride bırakan eşsiz bir ses deneyimi sunar. İster Pencap ritimlerinin ister İngiliz melodilerinin hayranı olun, bu kulaklıklar her notanın net ve her ritmin güçlü olmasını sağlar.

Realme Buds Air 6 Pro, 4.000 Hz Ultra Geniş Bant Gürültü Önleme ile gelişmiş 50 dB Akıllı ANC (Aktif Gürültü Önleme) ve net arama kalitesi için sofistike 6 mikrofonlu bir sisteme sahiptir. ANC teknolojisi ortam gürültüsünü etkili bir şekilde engelleyerek dinleme deneyiminizi sürükleyici ve rahatsız edilmeyen hale getirir. Aramalar sırasında, birden fazla mikrofon arka plan gürültüsünü ve yankıları azaltarak netliği artırır.

“Diljot Dosanjh’ın Naina’sı” ve “The Weekend’in Popular’ı” gibi parçalar da dahil olmak üzere çeşitli çalma listemle onları teste tabi tuttuğumda, Buds Air 6 Pro belirgin davul vuruşları ve net vokallerle beni etkiledi. “Imagine Dragons’ın Bones’u” ve “Drake’in Popstar’ı” gibi şarkılar zengin bas ve ayrıntılı vuruşlar sergileyerek her bir müzik öğesinin netlik ve derinlikle yankılanmasını sağladı.

Müziklerinde hassasiyet ve derinlik arayan ses tutkunları için Realme Buds Air 6 Pro öne çıkan bir seçimdir. İster işe gidip geliyor olun, ister egzersiz yapıyor olun veya sadece rahatlıyor olun, bu kulaklıklar dinleme keyfinizi gerçekten artıran olağanüstü bir ses deneyimi sunar.

Ayrıca şunu da okuyun: Sennheiser Momentum True Wireless 4 İncelemesi: Tasarımdan ses kalitesine kadar her şey birinci sınıf hissettiriyor

Realme Buds Air 6 Pro İncelemesi: Karar

Realme Buds Air 6 Pro, fiyatına göre ilgi çekici bir paket sunuyor. Zengin ses için çift sürücü, gürültü engelleme için güçlü ANC ve IP55 su geçirmezlik ile rahat ve güvenli bir uyum gibi etkileyici özelliklere sahip. Uzun pil ömrü ve hızlı şarj da ek bonuslar.

Ancak parlak kasa yüzeyi kolayca çiziliyor ve bazı kullanıcılar gürültülü ortamlarda net konuşmalar için şeffaflık modunun yetersiz olduğunu düşünebilir.

Genel olarak, Realme Buds Air 6 Pro alt kategoride güçlü bir rakip. ₹5.000 TWS pazarı, özellikle ses kalitesi, ANC ve uzun pil ömrüne öncelik veren kullanıcılar için.