Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: 12.990 rupi karşılığında etkileyici gürültü engelleme özelliği

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: Sennheiser, kulakiçi kulaklıklar ve kulaklıklar gibi yüksek kaliteli ses cihazları sunma konusunda itibar kazandı. Markaların birkaç ürününü test ettim ve yüksek kaliteli ses sağlama, Etkili aktif gürültü engelleme, kişiselleştirme özellikleri ve daha fazlası açısından asla hayal kırıklığına uğratmadılar. Bu yılın çok sayıda hit ürününün ardından Sennheiser, 19990 rupi değerindeki yeni Accentum True Wireless Buds'ı duyurdu; bu benim zevkime göre oldukça pahalı ancak fiyat aralığını haklı çıkaracak birçok özelliğe sahip.

Sennheiser Accentum True Wireless'ı yaklaşık bir hafta boyunca çeşitli senaryolarda test ettim ve bana göre, ayrıntılı olarak tartışacağımız birçok iniş ve çıkışlarla birlikte geliyor. Bu ayrıntılı incelemede Sennheiser Accentum True Wireless'ın 19990 rupi değerinde olup olmadığını öğrenin.

Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: Tasarım

Sennheiser Accentum True Wireless kılıfı ve tomurcukları, şık ve hafif, oldukça kompakt bir tasarıma sahiptir. Diğer kulaklık başlıkları gibi, ağır veya hantal görünmeyen tamamen plastik bir malzemeye sahiptir. Hafif olmasına rağmen Sennheiser Buds, cihazı her türlü fiziksel hasara karşı koruyacak sağlam bir yapı kalitesi sunuyor. Tomurcuklar üç estetik renk seçeneğine sahiptir: Siyah, Mavi ve beyaz. Benim zevkime göre oldukça şık ve kaliteli görünen siyah çeşidini aldım.

Ayrıca Sennheiser, kullanıcının tercihlerine göre değiştirebileceği silikon kulak uçları da sunuyor. Kulaklarıma iyi oturan en küçük boyutlu ucu seçtim ve en son incelediğim Sennheiser Momentum True Wireless 4'ün aksine hareketler sırasında hiç kıpırdamadı. Dolayısıyla yürürken, koşarken ya da hafif hareket içeren herhangi bir fiziksel aktivite sırasında bu tomurcukları rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ancak uzun süreli kullanımlarda plastik yapısından dolayı rahatsızlık hissedebilirsiniz. Öte yandan, etkili tomurcukların takılmasıyla arka plandaki gürültüyü iptal ederek daha sürükleyici bir dinleme deneyimi sunmayı başardı.

Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: Ses kalitesi, ANC, kontroller

Sennheiser Accentum True Wireless, orta sınıf kulaklık segmentinde piyasaya sürülmesine rağmen bazı premium özellikler sunuyor. Kulaklıklar, birinci sınıf Sennheiser sesi sunmayı vaat eden 7 mm dinamik TrueResponse sürücülerine sahip ve bu segmentte beklentileri karşılamıyor. Benzer fiyat segmentindeki diğer Sennheiser ürünleri göz önüne alındığında ses kalitesi ve bası oldukça ortalama buldum. Aynı zamanda LE Audio ile 24 bit yüksek çözünürlüklü ses sunarak genel olarak iyi bir ses kalitesi sunar.

Accentum True Wireless, Bluetooth 5.3 ve bağlantının kesintisiz kalmasını sağlayan Qualcomm BT çipi ile bağlantı sağlar. Ayrıca yüksek kaliteli ses için SBC, AAC codec'lerini, LC3 ve aptX uyumluluğunu da destekler. Ancak tomurcukların pili çok düşük olduğunda bazı bağlantı sorunları yaşayabileceğinizi unutmayın. Accentum True Wireless da Auracast'ı destekliyor ancak benim kullandığım dönemde bu mevcut değildi. Bu nedenle şirket yakın zamanda cihaza Auracast'ı destekleyecek bir güncelleme getirebilir.

Kontroller açısından, sesi oynatmak/duraklatmak, ses seviyesini ve çağrıları yönetmek ve çok daha fazlasını istiyorsanız tomurcuklar dokunmatik kontrolleri destekler. Dokunmatik kontrollerin özelliklerinden biri de kullanıcıların Sennheiser Smart Control uygulaması aracılığıyla kontrolleri kolayca özelleştirebilmesiydi. Ayrıca, kulaklıklardan biri kullanılmadığında sesi otomatik olarak duraklatan aşınma algılamayı da destekler. Ayrıca Smart Control uygulamasıyla kullanıcılar, dinleme deneyimlerini 5 bantlı ekolayzırla kişiselleştirebiliyor veya yalnızca sesin tonunu ayarlayan ses kontrolü işlevini kullanabiliyor.

ANC, yoğun kalabalık ortamlarda arka plan gürültüsünü kolayca engelleyebilecek olağanüstü gürültü engelleme özelliği sağlar. Bu nedenle evin dışında veya koşuya çıktığınızda tomurcukları kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Ek olarak kullanıcılar şeffaflık düzeylerini de özelleştirebilir.

Sennheiser Accentum True Wireless'ın hayal kırıklığı yaratan bir diğer özelliği de mikrofonuydu. Rüzgarlı veya kalabalık bir alanda olduğunuzda mikrofon bozuk veya robotik bir ses verir. Bu nedenle, bu kulaklıkları takarak çağrılara katılmak zor olabiliyordu çünkü çağrıları cevaplamak zorunda kaldığımda, net olmayan ses dağıtımı ve mikrofondan gelen çok miktarda arka plan gürültüsü nedeniyle her zaman eşleştirmeyi kaldırmak zorunda kalıyordum.

Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: Pil ömrü

Sennheiser Accentum True Wireless, aktif gürültü engelleme kapalıyken 28 saate kadar pil ömrü ve kulaklıklarla 6 ila 7 saate kadar oynatma süresi sunar. Bana göre pil ömrü iyi ve umut verici, ancak tomurcukların fiyat aralığı göz önüne alındığında hala daha fazlasına yer olduğunu düşünüyorum. ANC açıkken kulaklıklar bir gün dayanmaz, bu nedenle kesintisiz bir ses deneyiminin keyfini çıkarmak için kutuyu her gün şarjlı tutmanız gerekebilir.

Sennheiser Accentum True Wireless incelemesi: Karar

Son olarak Sennheiser Accentum True Wireless, akıllı dokunmatik kontrol, ses özelleştirme, ANC ve şeffaflık modları, uygulama desteği ve çok daha fazlası gibi birçok heyecan verici özellik ile birlikte geliyor. Ancak yüksek bas ses sağlama konusunda iyileştirmeler yapılabilir. Ses kalitesi oldukça ortalama ve çok düşük fiyat aralığında daha iyi ses cihazları mevcut. Bu nedenle, benim görüşüme göre, Accentum True Wireless Buds birkaç alanda hem başarılı hem de kaçırılmış bir ürün.

Ürün adı

Accentum Gerçek Kablosuz

Özellikler

• ANC

Evet

• Pil ömrü

28 saat

• Uygulama desteği

Evet

• Sürücüler

7 mm

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!