Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Muhteşem ses kalitesi ve doğru fitness takibiyle etkileyici kulaklıklar

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Ya size kulaklıklarınızın kalp atış hızınızı ve vücut sıcaklığınızı izleyebileceğini söylesem? Akıllı saatler ve akıllı yüzükler arasında gidip gelirken, Sennheiser sağlık ölçümleri ve spor önerileri sağlayabilen, fitness tutkunları için Momentum Sport adlı yeni bir kulaklık piyasaya sürdü. Şu anda, bu çok niş bir pazar ve hem ses tutkunlarına hem de fitness tutkunlarına hitap edebilen çok fazla cihaz yok. Genellikle, kulaklıkların suya veya tere karşı dayanıklı olduğu bilinir. Ayrıca, hareket halindeyken bile iyi bir dayanıklılık veya rahat bir uyum bulmak zordur.

Sennheiser Momentum Sport, 4'ü 1 arada yetenekleriyle tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor. Kulaklıklar yalnızca sürükleyici bir ses deneyimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kalp atış hızınızı ve vücut sıcaklığınızı da kaydediyor. Son 15 gündür Sennheiser Momentum Sport kulaklıklarını kullanarak ses kalitesini, sağlık izleme özelliklerini, uyumunu ve daha fazlasını test edip 27990 Rs ödemeye değer olup olmadığını kontrol ediyorum. Diğer giyilebilir cihazlardan ne kadar farklı olduğunu öğrenmek için tam Sennheiser Momentum Sport incelemesine göz atın.

Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Tasarım ve uyum

Sennheiser Momentum Sport Earbuds, plastik ve silikondan yapılmış kare şeklinde bir şarj kutusuyla birlikte gelir. Kulaklıklar da plastikten yapılmıştır ancak rahat bir uyum için silikon kulak uçları ve kulak kanatçıklarını destekler. Kulaklıklar yağmur ve ter koruması için IP55 koruması alırken, kutu IP54 koruması almıştır. Hem kulaklıklar hem de kutu oldukça sağlamdır ve müzik dinlemek, web dizileri izlemek veya uzun bir yürüyüşte arama yapmak için günlük olarak kullandığım için dayanıklı görünüyor. Etkileyici bir şekilde, şarj kutusu ayrıca USB şarj portunu koruyan ustaca bir kauçuk kapakla birlikte gelir, bu benim benzersiz ve düşünceli bulduğum bir şeydir.

Kulaklıklar sağlam ve dayanıklı görünse de, kullanıcıların karşılaşabileceği iki büyük sorun var. Birincisi, şarj kutusunun boyutu oldukça büyük ve biraz ağır. Bu nedenle, koşuya çıkacaksanız veya spor salonunda çalışacaksanız, cebinizde taşımak zahmetli olabileceğinden kutuyu bir kenara koymanız gerekebilir. İkincisi, kulaklıkların boyutu benim için pek uygun değildi çünkü kulaklarım oldukça küçük. Deneyimime göre, kulaklıklar koşarken veya zıplarken düşmeye devam etti. Ayrıca kulaklıkları sağlam tutmak için kulak yüzgecini kullandım ancak yine de kulaklarıma pek uymadı. Sennheiser farklı boyutlarda kulak uçları ve kulak yüzgeçleri sağladı, bu nedenle birçok kişi ideal uyumunu bulabilir, ancak kulaklıkların kendileri bence oldukça büyük.

Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Ses kalitesi ve özellikleri

Sennheiser, Momentum Sport'un aktif bir yaşam tarzına sahip tüm insanlar için “Spor sesi” sağladığını iddia ediyor. Ve işitme deneyimine gelince, Sennheiser olağanüstü ses kalitesi ve etkileyici basıyla aklımı başımdan aldı. Kulaklıklar, dinleme deneyimini tamamen yeni bir seviyeye taşıyan 10 mm TrueResponse dönüştürücü ile donatılmıştır ve bu, şu ana kadar test ettiğim en iyi kulaklık olabilir. Harika ses kalitesinin yanı sıra, Momentum Sport ayrıca arka plan gürültüsünü tamamen en aza indiren Adaptive Hybrid ANC ile birlikte gelir. Yani, kalabalık bir yerde olsanız bile, müziğinizin, podcast'lerinizin, web dizilerinizin veya diğerlerinin keyfini herhangi bir kesinti olmadan kolayca çıkarabilirsiniz. Çevrenizin farkında olmak istiyorsanız, şeffaflık modunu da açabilirsiniz.

Sennheiser Momentum Sport ayrıca bir kalp atış hızı sensörü ve vücut sıcaklığı sensörünü destekler ve Sennheiser Smart Control uygulaması üzerinden erişilebilen doğru ölçüm sağlar. Kalp atış hızı doğruluğunu iki akıllı saatle karşılaştırdım ve çok yakın sonuçlar kaydetti, bu da onu fitness tutkunlarının kalp sağlıklarını kontrol altında tutmaları için güvenilir bir kaynak haline getiriyor. Dahası, kulaklıklar kullanıcıların verileri Polar Flow uygulamasıyla entegre etmelerini sağlayan tam bir spor ekosistemi sunuyor. Bu nedenle, fitness uygulaması entegrasyonlarıyla kullanıcılar uygulama içinde hedefler, egzersiz planları ve daha fazlasını da belirleyebilir.

Momentum Sport, spor ve ses özelliklerinin yanı sıra çeşitli kişiselleştirmeler de sunuyor. Kulaklıklar, destek uygulaması üzerinden özelleştirilebilen hızlı dokunmatik kontrolü destekliyor. Ayrıca, Sennheiser Smart Control uygulamasında kullanıcıların ses kalitesini kendi tercihlerine göre değiştirebilecekleri 5 bantlı ekolayzır bulunuyor. Genel olarak, Sennheiser Momentum Sport birçok yönden etkileyici.

Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Pil

Sennheiser Momentum Sport kulaklıklar ANC etkinleştirildiğinde kolayca 5 saate kadar dayanır. Buna ek olarak, şarj kutusu 18 saate kadar pil ömrü sunar. Yani, kutu kulaklıkları kısa sürede şarj edeceğinden yanınızda her zaman bir şarj cihazı taşımanız gerekmez. Kutu için, tamamen şarj olması yaklaşık 2 saat sürer.

Sennheiser Momentum Sport İncelemesi: Karar

Peki, 27990 Rs ödemeye değer mi? Soru burada ortaya çıkıyor ve bence, kulaklıklar oldukça niş ürünler ve Hintli kitleler için pahalı. Sennheiser Momentum Sport bazı harika özelliklere sahip ve fitness ve spor tutkunlarına bu cihazı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü fitness takibi ve harika ses kalitesiyle saatlerce müzik dinlemenin mükemmel bir karışımı. Ancak, sadece müzik dinlemek için kulaklık arayan kişiler daha bütçe dostu seçeneklere bakabilirler.

Ürün adı

Momentum Spor