“Tekrarın ortadan kaldırılması sistemden geçişi ve çıkışı kolaylaştırır mı?

MyHoca

New member
Eğitim sistemimiz, 150 yıldır, yeni ergen profillerinin bünyeye dahil olması ve kuruluşundan bu yana sahip olmadığı bir sosyal içerme amacını yerine getirmesi gerektiği için, çözümü olmayan eski sorunların ve yenilerinin taşıyıcısı olmuştur.

Tekrarların ortadan kaldırılmasının sistemden geçişi ve çıkışı kolaylaştırması mümkün müdür?

CABA'da, ayırt edici özelliği ders bazlı rejim olan müfredat tasarımına sahip 21 okul bulunmaktadır.

Bir öğretmen olarak oradaki deneyimim, ders alternatifleri içeren bir akademik çerçevenin, yeniden gruplamanın tek yolu olarak tekrarın üstesinden gelmeyi mümkün kıldığı yönündedir (istatistiksel olarak bu, devam etmenin bir yolu değil, sistemden çıkışa yöneliktir; buna neden olan içerik ve durumların tekrarlanması yoluyla). ).

Ayrıca kayıt artışına ilişkin verileri de yayınladılar. Çok sayıda kişinin kaydolması yeterli değil, onların hareket edebilmeleri ve bilgiyle mezun olabilmeleri gerekiyor. Bazılarının engelli parkur gibi ilerleyip bazılarının kaldığı geleneksel tasarıma bağlı kalanlar, kapsayıcı formatlardaki değişimi bir tehdit olarak görüyor.

Bazıları doktora giderek çareler “reçete edebileceklerine” inanıyor. Okulda oldukları için eğitimsel “tariflere” sahip olduklarına inanıyorlar, dolayısıyla yetkililer, iletişimciler ve yasa koyucular uzman olarak görüşlerini belirtiyorlar.

Parti siyasetini bir kenara bırakıp, bu konuyu bir devlet politikası olarak ciddi bir şekilde tartışmanın zamanı gelmiştir.

Daniel Alberto Pena / [email protected]

Kongrede yıkım, protestocular ve posterler

Senatörlerin Temel Kanun için oy kullanmasını engellemeyi amaçlayan gösteri sırasında bazı protestocuların üzerinde “Barış, Ekmek, Çalışma” yazılı pankart taşıması beni şaşırttı. Bu üç kelime düzgün bir şekilde sıralanmamış gibi görünüyor. José Hernández'in Martín Fierro şiirinin “İnsan ekmeğini kazanmak için çalışmalıdır” dediğini düşünürsek, bana öyle geliyor ki doğru sıralama “Çalışma, Ekmek, Barış” olmalıydı. Barışçıl gösteri yaptığını iddia eden ama ellerine geçen her şeyi yok eden bu insanların hedefi çalışmayı olsaydı, devletten yardım istemeye gerek kalmadan insanca bir yaşama kavuşabilirlerdi.

Gösterilerde genellikle uzaktan bile fabrika görmemiş bir grup insanın elinde “işçi” yazan pankartlar da bulunur. Bir de “Evita” yazılı pankartlar var ve bunu taşıyanlar, posterde adı geçen kişinin sabah saat 6'da başkanlığını yaptığı vakıfta işe gitmek üzere kalktığından ve meydanları yıkmak yerine bu pankartı taşıdığından habersiz olabilir. Kocasının hükümeti sırasında halkın yararına kamu binalarının inşasını destekledi ve vatandaşları çalışarak geçinmeye teşvik etti.

Raúl H. Álvarez / [email protected]

“Lousteau diğer tarafa fırlatılmalı”

Tutarlı herhangi bir kişi bir River taraftarının Boca'nın başkanı olabileceğini veya tam tersini düşünebilir mi? Cevap açık: hayır. Ve eğer bu gerçekleşirse, Usta Fontanarrosa şöyle tepki gösterecekti: “Gördü… Mendieta, onu doğuran şeyi!” Radikallerin neden kimliklerinden, ideolojilerinden ve içinde bulundukları çıkmazdan vazgeçerek Martín Lousteau'yu partilerinin başkanlığına getirdiklerini sormakta fayda var.

Senatörün içine düştüğü yalnızlık, radikallerin de sağduyuya, tutarlılığa ve -hayır, haysiyete- boyun eğmediği sürece, onun daha rahat hareket ettiği karşı kaldırıma fırlaması için yeterli bir neden.

Oscar Edgardo García /[email protected]

Yeşil konteynerler ve şehirdeki evsizler hakkında

Palermo mahallesinin köşesinde iki konteyner, biri yeşil, diğeri gri. Yakında yıkılacak ev. Gövdesi ve kökleri kaldırımın %80'ini kaplayan dev bir çınar ağacı. Kartonerler ve yiyecek, karton vb. arayan insanlar. yeşil kaplarda aramalarının izini o kaldırımdan arta kalanlarda bırakan, kordonun normalden daha yüksek olduğu ve artık bu tür pisliklerle nasıl ve ne yapacağını bilmeyen komşuların, aynı zamanda yiyecek arayan fareleri de olan komşuları. sorunsuz buluyorlar.

Komşular şikayet ettiğinde konteynırları boşaltmakla görevli aynı kişiler endişeleniyor.

Bu detay haftanın hemen her günü yaşanıyor ve genellikle öğleden sonraları atık gözlemlenebiliyor. O halde bize yardım istemek kalıyor!

Anlattıklarım sadece o köşede olmuyor, mahallemizin her yerinde yaşanıyor. Sanıyorum, öyle sanıyoruz ki, diğer mahallelerde de benzer şeyler oluyor. Umarız Buenos Aires Özerk Şehri temsilcilerimiz de çevreyi kirleten bu soruna çözüm bulur.

Lia Callegari / [email protected]

“Pilar'da soğukkanlılıkla hareket etmeye davet”

Buenos Aires'in Pilar bölgesindeki Tortugas Country Club'ta yaşıyoruz. O partinin belediyesi bize hiçbir tazminat ödemeden kötü hizmet oranlarını aktarıyor.

Benim durumumda evimiz için haziran ayı için 106.000 dolar. Pilar buna karşılık gelen hizmetleri sağlamıyor. İnceleme: Atık toplamanın maliyeti tamamen tarafımızdan karşılanıyor – aynı zamanda sokakların ve aydınlatmalarının bakımını da üstleniyoruz – tüm ortak tesislerin ve yeşil alanların bakımını da üstleniyoruz – güvenlik, aynı şekilde, ağır bir güvenlik bütçesine de sahibiz.

Peki Pilar bu oranlar için yükümlü bir karşı taraf olarak ne gibi katkılarda bulunuyor? Kesinlikle hiçbir şey. Bu büyük adaletsizlik bizi isyana davet ediyor.

Belki de bu basit açıklayıcı mektubun yayınlanması Pilar Belediyesi yetkililerine ulaşacak ve bu istismar oranlarını gözden geçirerek yeniden düşünmeye ve soğukkanlılıkla hareket etmeye bir davet olarak hizmet edecektir. İyi yönetmek adaletle yönetmektir.

Ricardo Olaviaga / [email protected]